Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.348.2018.13.NK
Podstawa opodatkowania oraz zwolnienie z opodatkowania otrzymanej dotacji.
Podstawa opodatkowania oraz zwolnienie z opodatkowania otrzymanej dotacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy kursów w formie zdalnej, tzw. online oraz konferencji w formie zdalnej, tzw. online i stacjonarnie.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na prowadzeniu szkoleń, szkolenia specjalistycznego dla osób ubiegających się o certyfikat superwizora psychoterapii nie spełniają przesłanki do objęcia ich zwolnieniem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a-c ustawy.
1.Czy przepisy ustawy o PDOF należy interpretować w ten sposób, że członkowie RN Banku w związku ze sfinansowaniem przez Bank ich udziału w Szkoleniach nie uzyskują przychodu podatkowego, w związku z czym na Banku nie będą ciążyć obowiązki płatnika PDOF z tytułu sfinansowania Szkoleń?
Obowiązki płatnika - finansowanie przez Bank udziału w szkoleniach członkom Rady Nadzorczej Banku.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych, - brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją Operacji.
Dotyczy ustalenia, czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w ten sposób, że Bank jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku ze sfinansowaniem udziału członków RN Banku w Szkoleniach.
Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem Szkoleń dla członków Rady Nadzorczej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług polegających na organizacji szkoleń wymaganych dla zawodów: elektryk, energetyk, gazownik, Certyfikowany Monter Klimatyzacji, Certyfikowany Monter Pomp Ciepła OZE, Certyfikowany Monter Modułów Fotowoltaicznych oraz Certyfikowany Napełniacz Butli Ciśnieniowych.
WIS świadczenie kompleksowe – przeprowadzenie szkolenia z manicure metodą hybrydową wraz z przekazaniem uczestnikom szkolenia na własność produktów dydaktycznych
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Wydatki opisane w zdarzeniu przyszłym związane ze sfinansowaniem udziału członków Rady Nadzorczej Banku w szkoleniach, które będą ponoszone przez Bank w przyszłości nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 38a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Możliwość zaliczenia wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
WIS USŁUGA – szkolenie dla uczniów w zakresie strzeleckim.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług obejmujących kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B oraz usług obejmujących jazdy dodatkowe.
1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy zaliczenia wydatków związanych z pracownikami do kosztów uzyskania przychodu
Zwolnienie podmiotowe od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Ustalenie, czy Szkolenia, nabywane przez Spółkę od Nierezydentów mieszczą się w katalogu wskazanym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w związku z tym czy Spółka jest obowiązana do pobrania zryczałtowanego podatku u źródła przy wypłacie na rzecz Nierezydentów wynagrodzenia z tytułu udziału w Szkoleniach jego współpracowników.
Zwolnienia przedmiotowego od podatku od dochodów wskazanego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług przeprowadzania egzaminów na patent jachtowego sternika morskiego oraz patent żeglarza jachtowego, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług kursu na stopień Żeglarza Jachtowego, kursu na sternika Motorowodnego, obozów szkoleniowych na stopień Żeglarza Jachtowego i Sternika Motorowego, kursu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających, opłaty za egzamin dotycząca usług kształcenia zawodowego, turystycznych obozów żeglarskich, półkolonii żeglarskich dla dzieci.