Interpretacja indywidualna z dnia 4 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.675.2024.1.NS
Brak możliwości odzyskania podatku VAT naliczonego od zakupów dokonanych w ramach realizacji projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT naliczonego od zakupów dokonanych w ramach realizacji projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - braku możliwości obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony, wynikający z faktur potwierdzających wysokość poniesionych wydatków na realizację projektu partnerskiego pn. „(…)”, jeżeli wytworzona infrastruktura będzie wykorzystywana wyłącznie w ramach działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy;
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zakupów w ramach projektu.
Brak prawa do całkowitego lub częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość opodatkowania na ryczałcie - usługi świadczone przez lekarza na rzecz Szpitala.
Możliwości opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (praktyki lekarskiej specjalistycznej) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
1. Czy Szpital SP ZOZ wykazujący stratę podatkową miał obowiązek naliczania i odprowadzania podatku dochodowego od osób prawnych od wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów jeżeli cały dochód z lat ubiegłych został rozliczony do końca poprzedniego roku podatkowego. 2. Czy spółka kapitałowa powstała z przekształcenia SP ZOZ może dokonać korekty zeznań rocznego podatku dochodowego od osób
Czy Wnioskodawca ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części od towarów i usług nabytych, w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie braku prawa do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego w całości lub w części w związku z realizacją projektu.
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi 7/20 działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r. która uprawnia do zastosowania ulgi? 2. Czy koszty ponoszone przez wnioskodawcę w związku z realizacją
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z projektem.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od faktur dokumentujących zakup środków trwałych i aplikacji.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanego zadośćuczynienia – wypłaconego z ubezpieczenia za błąd lekarski podczas wykonywania zabiegu medycznego, stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT, gdy we wniosku wskazano art. 21 ust. 1 pkt 3b tej ustawy – oraz ustawowych odsetek za opóźnienie, wypłaconych z tytułu nieterminowej wypłaty tego zadośćuczynienia, w myśl art. 21 ust. 1 pkt 95b ustawy o PIT.
Usługi delegowania personelu do placówek opieki zdrowotnej Zleceniodawcy nie mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT również jako usługi ściśle związane z usługami opieki medycznej.
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony w związku z realizacją projektu
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze zrealizowanym projektem.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z tytułu otrzymanego zadośćuczynienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 20 ustawy dla świadczonych usług.
W przypadku zapłaty przez płatnika (Szpital) zaległych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne od umów zleceń zawartych przez NZOZ z pracownikami Szpitala w części przypadającej za pracownika, powstaje po stronie Szpitala obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych