Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.101.2024.1.TW
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Obowiązki podatkowe z tytułu wykonywanej pracy częściowo zdalnie z terytorium Szwajcarii.
Miejsce opodatkowania świadczonych usług na terytorium Polski.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem oddelegowanym pracownikom noclegu.
Dochody osoby z tytułu umowy o pracę wykonywanej w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce jako przychody ze stosunku pracy stosownie do art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Spółka jako płatnik jest zobowiązana do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z powołanym wyżej art. 32-39 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także do
Ustalenie obowiązku podatkowego (praca zdalna na rzecz polskiego pracodawcy z terytorium Cypru).
W oparciu o przedstawione okoliczności faktyczne, czy Spółka posiada w Polsce zakład od dnia 1 stycznia 2023 roku w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 UPO PL-DE?
Brak obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu świadczonych usług poza terytorium kraju w limicie zwolnienia podmiotowego.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Obowiązki płatnika wynikające z wykonywania pracy przez pracowników na terytorium Niemiec powyżej 183 dni kalendarzowych.
Czy Wnioskodawca będzie podlegał polskiemu podatkowi dochodowemu od osób prawnych (CIT) i będzie zobowiązany do rejestracji podatkowej w Polsce z powodu pracy Pracownika przez jeden tydzień w miesiącu z domu w Polsce?
Brak obowiązku rozliczania się w Polsce.
Opodatkowanie dochodów z pracy w Niemczech.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1) Brak obowiązku poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy w związku z wypłacaniem wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów podróży 2) Odprowadzanie zaliczki na podatek dochodowy od kwoty wynagrodzenia po odliczeniu kwoty
Ograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. Opodatkowanie dochodów z pracy uzyskane w Norwegii.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług pomocy domowej i opieki.
Obowiązki płatnika i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
opodatkowanie renty wdowiej otrzymywanej z zagranicy
Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do przychodu pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość kwater noclegowych nieodpłatnie udostępnionych pracownikom w czasie ich delegowania za granicę, z których pracownicy będą korzystać w związku ze świadczoną pracą na kontraktach?