Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2018, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.12.2018.1.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.12.2018.1.MD
Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do przychodu pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość kwater noclegowych nieodpłatnie udostępnionych pracownikom w czasie ich delegowania za granicę, z których pracownicy będą korzystać w związku ze świadczoną pracą na kontraktach?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 listopada 2017 r. (data wpływu 11 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z finansowaniem pracownikom noclegów za granicą jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z finansowaniem pracownikom noclegów za granicą.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (Spółka) prowadzi firmę budowlaną zajmującą się robotami budowlano-montażowymi w kraju. Planuje wykonanie robót budowlanych za granicą. Do realizacji umów za granicą oddeleguje własnych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Delegowanie pracowników odbędzie się na podstawie przepisów Dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczonych usług. Delegowanie pracowników nie będzie stanowiło podroży służbowej w rozumieniu przepisów prawa pracy, pracownikom nie będą wypłacane diety ani inne należności z tytułu podróży służbowych.
Pracownicy mają zawarte umowy z Wnioskodawcą. Jako miejsce pracy pracownika delegowanego wskazane zostanie miejsce realizacji danej umowy z kontrahentem zagranicznym. Czas pracy pracowników delegowanych będzie różny, w zależności od harmonogramów robót. Pracownicy będą wykonywać pracę poza swoim miejscem zamieszkania i ośrodkiem interesów życiowych. Ośrodek interesów życiowych tychże pracowników w rozumieniu umów dotyczących unikania podwójnego opodatkowania pozostanie w Polsce.