Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.393.2024.1.MM
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem świadczeń z ZFŚS pracownikom, emerytom i rencistom.
Obowiązek płatnika w związku z przekazywaniem świadczenia emerytom i rencistom.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem/sfinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistom z ZFŚS wycieczki integracyjnej, sfinansowaniem spotkania integracyjnego oraz dofinansowaniem/sfinansowaniem biletów i karnetów.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zapewnienie wyżywienia w formie cateringu dla wszystkich Pracowników i Współpracowników, nabycie usług gastronomicznych, w trakcie prowadzonych spotkań biznesowych, zakup produktów i półproduktów spożywczych na potrzeby realizacji zdjęć niezbędnych do stworzenia Produktu audiowizualnego, dla Pracowników na nabycie gotowych posiłków (w
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury dokumentującej organizację wydarzenia oraz nabycie posiłków w formie bufetu dla osób wykonujących czynności na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie oraz współpracowników.
Ustalenie, czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym pracowników i w części dotyczącej współpracowników.
Czy koszty poniesione w związku z organizacją spotkania jubileuszowego mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?
W zakresie obowiązków płatnika w związku z organizacją cyklicznych spotkań integracyjnych.
Czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym Współpracowników. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących Wydatki związane ze spotkaniem (z wyjątkiem alkoholu) oraz brak powstania obowiązku podatkowego na podstawie art. 7 ust. 2 Ustawy o VAT lub art. 8 ust. 2 Ustawy o VAT w związku z organizacją Spotkania integracyjnego.
Obowiązki płatnika w związku z uczestnictwem w spotkaniu integracyjnym wraz z konkursami.
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w ramach Scenariusza 1, Scenariusza 2 i Scenariusza 3 oraz braku obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu odpłatnego świadczenia usług, o którym mowa w art. 8 ust. 2 ustawy o VAT w związku z organizacją Wydarzeń.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia usług organizacji wyjazdu integracyjnego dla Współpracowników.
Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na Spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym Współpracowników
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na Imprezę, w zakresie w jakim wydatki te związane są z uczestnictwem w Imprezie pracowników.
PIT - w zakresie obowiązków płatnika w związku z uczestnictwem pracowników i gości w imprezie integracyjnej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie usługi organizacji szkolenia, konferencji, spotkania integracyjnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT z otrzymanej faktury dokumentującej nabycie kompleksowej usługi organizacji i produkcji imprezy.
Teza prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z nabycia towarów i usług, objętych pytaniem nr 1, związanych z organizacją festynu zakładowego na rzecz pracowników, zleceniobiorców, Kontrahentów, potencjalnych Kontrahentów, członka zarządu, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z nabycia towarów i usług, objętych pytaniem nr 2, związanych z organizacją festynu zakładowego