Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.662.2024.1.JM
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Obowiązek wliczania sprzedaży wysyłkowej zwolnionej z ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 1 w powiązaniu z poz. 36 załącznika do limitu obrotu 20 000 zł.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych opłat związanych z przesyłką towarów (chargebacks).
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
Możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Prawo do zastosowania zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej sprzedaży prowadzonej w systemie wysyłkowym na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Czy dla Wnioskodawcy kwota podatku VAT należnego wykazanego na fakturach sprzedaży w Wielkiej Brytanii będzie stanowić przychód w rozumieniu przepisów ustawy o CIT. Czy w sytuacji, gdy na pytanie nr 1 odpowiedź organu będzie twierdząca, wówczas czy Wnioskodawca będzie mógł zakwalifikować podatek naliczony na poczet kosztów podatkowych, w rozumieniu przepisów ustawy o CIT.
Zastosowanie zwolnienia z ewidencji sprzedaży na kasie rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym za pośrednictwem sklepu internetowego.
Obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży dokonywanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w systemie wysyłkowym za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich czy spedycją.
Podatek od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania kwoty kosztów przesyłki oraz braku umieszczania tych kwot na dokumentach sprzedażowych (paragon, faktura).
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży węgla i pelletu drzewnego realizowanej w systemie wysyłkowym.
Możliwość rezygnacji z kasy rejestrującej.
Skoro rozpoczął Pan działalność w 2022 r. i przewidywana wartość sprzedaży określonej symbolem PKWiU 47.00.31.0, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym 2022 nie przekroczy kwoty 200.000 zł (bez kwoty podatku), to będzie Pan miał prawo korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy. W kolejnych latach, jeżeli wartość sprzedaży świadczonych
Zakwalifikowanie do przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej otrzymywanych należności na pokrycie kosztów przesyłki.
WIS towar (świadczenie kompleksowe) – książka wraz z wysyłką za pośrednictwem zewnętrznej firmy kurierskiej do klienta
Opodatkowanie sprzedaży wysyłkowej.
W zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży entomofagów oraz owadów karmowych, a także rzeczywiście poniesionych kosztów wysyłki wliczonych w cenę sprzedaży.
Brak obowiązku ewidencjonowania sprzedaży krajowej i eksportowej za pośrednictwem e-platformy na rzecz Konsumentów przy zastosowaniu kasy rejestrującej i jej dokumentowania poprzez wystawienie paragonów fiskalnych.
Obowiązek wystawienia paragonu fiskalnego w przypadku sprzedaży wysyłkowej sprzętu komputerowego i elektronicznego, gdy płatność dokonywana jest bezgotówkowo. Całkowita rezygnacja z prowadzenia kasy fiskalnej i dokumentowania sprzedaży wyłącznie fakturami VAT w przypadku sprzedaży wysyłkowej sprzętu komputerowego i elektronicznego, gdy płatność jest dokonywana bezgotówkowo.
Powstanie przychodu w zryczałtowanym podatku – sprzedaż wysyłkowa.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących wysyłkowej sprzedaży towarów.
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru stanowią dla Wnioskodawcy przychód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?