Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-1.4011.473.2024.3.NC
Skuteczność wyboru formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Skuteczność wyboru formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Możliwości opodatkowania osiąganych dochodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Opodatkowanie w Polsce wypłaconych odsetek od lokat i kont oszczędnościowych.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Opodatkowanie FR (Dywidenda wypłacona FR przez Spółkę oraz pobór zryczałtowanego podatku dochodowego jako płatnik).
Stosowanie zwolnienia podatkowego dotyczącego ekwiwalentu pieniężnego w zamian za rezygnację z lokalu wypłacanego na podstawie przepisów o Służbie Ochrony Państwa.
Czy w związku z opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wypłacająca dywidendę do Fundacji rodzinnej będzie występowała w charakterze płatnika podatku dochodowego od osób prawnych tj. czy na Spółce będzie ciążył obowiązek pobrania i odprowadzenie zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconej dywidendy do właściwego organu podatkowego?
Możliwość opodatkowania przychodów z działaności gospodarczej podatkiem liniowym
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Wnioskodawca będzie mógł korzystać z estońskiego CIT, w sytuacji gdy Pierwszy Wspólnik posiada status fundatora fundacji rodzinnej, a Drugi Wspólnik posiada status beneficjenta fundacji rodzinnej oraz obaj będą otrzymywali z tego tytułu okresowe świadczenia o charakterze pieniężnym
Czy w przypadku wypłaty dywidendy dla Fundacji Rodzinnej, spółka (…) sp. z o. o. ma obowiązek pobrania i odprowadzenia do Urzędu Skarbowego zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconej dla Fundacji Rodzinnej dywidendy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1).
Brak możliwości wyboru zryczałtowanej formy opodatkowania dla przychodów z działalności gospodarczej poprzez złożenie dyspozycji przelewu płatności podatku.
W analizowanej sprawie, zgodnie z art. 28m ust. 3 pkt 7 ustawy o CIT przekazywane przez Spółkę darowizny na rzecz powiązanej fundacji stanowią ukryte zyski i są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek.
Czy objęcie należności umową faktoringu mieszanego spowoduje u Wnioskodawcy osiągnięcie przychodu ze zbycia wierzytelności, o którym mowa art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o CIT, uniemożliwiając w rezultacie – w razie przekroczenia proporcji określonej w tym przepisie – stosowanie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czyli tzw. estońskiego CIT, o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów z tytułu wynagrodzenia dyrektora placówki oraz z tytułu świadczonych na rzecz placówki usług przewozu uczniów, pokrytych środkami z dotacji oświatowej.
Skuteczność złożenia zawiadomienia ZAW-RD oraz konieczność złożenia zeznania CIT-8.
W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Ustalenie podstawy opodatkowania przychodów z najmu.
Możliwość dokonania zmiany formy opodatkowania z podatku liniowego na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, w terminie do 20 października 2023 r. i rozliczania się w roku 2023 zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych.
Stosowanie od 1 stycznia 2024 r. prawa do zwolnienia dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych wypłacanych podatnikowi na podstawie umów zawartych lub zapisów dokonanych przed 1 grudnia 2001 r.
Kwalifikacja przychodów z najmu domków rekreacyjnych do odpowiedniego źródła i możliwości rozliczania tego przychodu na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego.