Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.424.2024.2.PRM
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Prawo do wystawiania faktur do paragonów z NIP z kwotą należności ogółem nieprzekraczającą 450 zł albo 100 euro oraz brak podwójnego opodatkowania tej transakcji.
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Ustalenie czy dla sprzedaży wysyłkowej na terytorium Polski, spełniającej wszystkie regulacje zawarte w § 2 pkt 2 rozporządzenia oraz w załączniku 1 pkt 36 tego rozporządzenia, poprawne będzie postępowanie, w ramach którego nabywca otrzyma wyłącznie fakturę imienną drogą mailową wraz z elektronicznym dokumentem sprzedaży zawierającym większość danych paragonu fiskalnego, zaś Państwo zachowają paragon
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Wykazanie w ewidencji JPK_VAT podatku VAT należnego od każdej udokumentowanej transakcji, tj. zarówno z raportów fiskalnych, jak i wystawionych faktur w ramach procedury samofakturowania.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych oraz ujmowania w JPK_VAT z deklaracją sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej nieewidencjonowanej na kasie rejestrującej oraz udokumentowanej fakturami na podstawie
Ustalenie, czy uiszczany przez gości zadatek, który nie podlega zwrotowi, stanowi wynagrodzenie za usługę, prawo do korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu zatrzymania zadatku, termin do dokonania korekty kwoty podatku należnego w przypadku, gdy wpłata została udokumentowana fakturą oraz przy użyciu kasy fiskalnej.
Ustalenie czy Spółka cywilna przy dużej skali obrotu ze sprzedaży truskawek (nie przekraczającym jednak 2 000 000 euro) tylko i wyłącznie własnych produktów z własnego gospodarstwa rolnego, bądź dzierżawionego terenu, na którym uprawia swoje produkty, nadal jest rolnikiem ryczałtowym, obowiązek dokumentowania sprzedaży truskawek na rzecz przedsiębiorców fakturami VAT, obowiązek ewidencjonowania sprzedaży
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, w sytuacji gdy osoby fizyczne będą płacić przelewem, za pomocą aplikacji BLIK i kartą płatniczą przez terminal, możliwości przechowywania faktur i paragonów fiskalnych wyłącznie w formie elektronicznej oraz dokumentowania sprzedaży na rzecz podatników i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dokonanego na rzecz Wnioskodawcy przez Klienta zwrotu należności celno-podatkowych oraz jego dokumentowania.
Uznanie przesyłania faktury w formie PDF za wydanie faktury.
Skutki podatkowe dla świadczonej usługi szkoleniowej oraz dostawy towarów.
Określenie czy sprzedaż, na rzecz klientów indywidualnych z miejscem zamieszkania w Polsce będzie stanowiła odpłatną dostawę towarów na podstawie art. 7a ust. 1 i 2 w zw. z art. 5 ust. 1 ustawy o VAT; uznanie, że sprzedaż nie podlega opodatkowaniu w Polsce oraz brak obowiązku wystawiania faktur oraz ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej.
Wydanie faktur bez żądania osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, przy równoczesnym ewidencjonowaniu sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Obowiązek ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży dokonywanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w systemie wysyłkowym za pośrednictwem poczty lub przesyłek kurierskich czy spedycją.
Uznanie podatnika za podmiot o którym mowa w art. 7a ust. 1 ustawy, określenia miejsca opodatkowania opisanej transakcji oraz braku obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej i wystawiania faktur.
Możliwość wyrejestrowania kasy rejestrującej
Możliwość wystawienia faktury VAT na obojga małżonków, obowiązek zaewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej, ujęcie sprzedaży w pliku JPK_VAT.
Możliwość dokonania korekt podatku należnego w deklaracjach JPK_VAT za poszczególne okresy z tytułu sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju po przekroczeniu limitu, możliwość dokonania korekt sprzedaży wysyłkowej podlegającej opodatkowaniu na terytorium Danii ewidencjonowanej przy zastosowaniu kasy rejestrującej i ujęcia w odrębnej specjalnie w tym celu prowadzonej ewidencji korekt oraz wystawienie
Uznanie przesyłania faktury w formie PDF za wydanie faktury.