Interpretacja indywidualna z dnia 6 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.222.2024.2.GK
Brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Uznanie transakcji polegającej na wykonywaniu czynności naprawczych za świadczenie kompleksowe, stanowiące eksport usług.
W zakresie braku obowiązku rejestracji jako czynny podatnik VAT.
W zakresie rozpoznania i określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym.
Zmniejszenie podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym została wystawiona faktura korygująca w związku z uwzględnieniem przez Sprzedawcę reklamacji.
Podstawą opodatkowania w przedstawionym powyżej przypadku będzie kwota wypłaconego wynagrodzenia (pomniejszona o kwotę podatku u źródła) powiększona o kwotę podatku u źródła. Jeżeli po wystawieniu faktury wystąpią zdarzenia mające wpływ na treść wystawionej faktury lub okaże się, że wystawiona faktura zawiera błędy, podatnik, wystawia w takim przypadku fakturę korygującą. Fakturę korygującą wystawia
Opodatkowanie usług prawniczych świadczonych na rzecz fundacji z Wielkiej Brytanii.
W konsekwencji koszty wykrojnika i przebarwienia linii nie mogą być odrębnie fakturowane (na odrębnej fakturze czy w odrębnej pozycji). Brak jest podstaw prawnych aby wykazywać w oddzielnych pozycjach faktury elementy kalkulacyjne, określające koszty wykonania przygotowania produkcji.
Podatnik ma obowiązek posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej od nabywcy usługi.
Mając na uwadze powyższe stwierdzić należy, iż gdy Wnioskodawca świadczyć będzie usługi polegające na projektowaniu, przygotowaniu stoiska wystawienniczego, jego aranżacji i zabudowy na terytorium innych niż Polska krajów Unii Europejskiej, zgodnie z art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. a ustawy, miejscem świadczenia przedmiotowych usług, a tym samym miejscem opodatkowania, będzie miejsce gdzie usługi są faktycznie
Czy usługi te należy traktować jako usługi bezpośrednio związane z eksportem i w związku z tym właściwą stawką podatku od towarów i usług jest stawka 0%?
Czy usługi te należy traktować jako usługi bezpośrednio związane z eksportem i w związku z tym właściwą stawką podatku od towarów i usług stawka 0%?
Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług usług związanych bezpośrednio z eksportem towarów.
Rozliczenie podatku od towarów i usług w zakresie czynności produkcji mieszanki mlecznej na zamówienie kontrahenta zagranicznego wykonanej przez Spółkę w 2002r.
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług eksportu usług doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (PKD 74.14 B) dla kontrahentów z państw nienależących do Unii Europejskiej.
Czy transakcje których przedmiotem jest przeniesienie praw ... podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czy też podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zasadne jest zastosowania 0% stawki podatku VAT przy eksporcie towarów na rzecz Swojej jednostki macierzystej przy rekonstrukcji Kanału Augustowskiego na odcinku granicznym między Rzeczypospolitą Polską, a Republiką Białorusi na podstawie porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Rządem Republiki Białorusi?Czy przysługuje odliczenie podatku naliczonego przy nabyciu materiałów przeznaczonych
dotyczy zastosowania do wykonywanych usług przepisu paragrafu 64 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r. (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.)
W latach 1998r.-2001r. świadczyłam usługi polegające na organizacji wyjazdów na targi branżowe m. in. do Niemiec. W ramach świadczonej usługi oferowane były m.in. transport, zakwaterowanie , bilety wstępu , posiłki , ubezpieczenie. Dokonywałam zakupów poszczególnych usług i świadczeń na terenie Niemiec, jednocześnie nie świadcząc usług na terenie tego państwa.Wg mnie, ww. usługi podlegały , zgodnie
Pytanie dotyczy stawki podatku VAT oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu odpłatnego świadczenia na podstawie umowy agencyjnej zawartej z firmą posiadającą siedzibę w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej usług polegających na organizacji odpraw celnych oraz pozostałych usług związanych z wywozem towarów do krajów trzecich.
Czy usługi sprzątania wnętrz wykonywane wyłacznie na terytorium Niemiec przez podmiot mający siedzibę w Polsce podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce stawką 0% - jako eksport usług.
Spółka zwraca się z zapytaniem, w jakim państwie powinno nastąpić rozliczenie podatku od towarów i usług jeżeli "nabywcą" wewnątrzwspólnotowej usługi transportu towarów jest podmiot mający siedzibę poza terytorium UE?
W jaki sposób są opodatkowane usługi określone w art. 27 ust. 4 ustawy z dn 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz jak należy wystawiać fakturę przy tego rodzaju usługach?
Czy usługi badania rynku, których odbiorcą jest podmiot z siedzibą na Taiwanie są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?