Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.712.2024.3.MG
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Prawo do skorzystania ze stawki podatku 0% dla dostaw części dla jednostek pływających, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Osiągane przez Wnioskodawcę przychody ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług będących przedmiotem wniosku, sklasyfikowanych według PKWiU w grupowaniu 74.90.12.0 „Usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń”, podlegają/będą podlegać opodatkowaniu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Brak obowiązku wykazywania w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-8 lokalu, w którym podnajemca świadczy na rzecz Banku usługi pośrednictwa sprzedaży produktów bankowych jako miejsca prowadzenia działalności Banku.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia usług pośrednictwa faktoringowego.
Usługi w zakresie doradztwa związane z zarządzaniem (PKWiU ex dział 70), podlegają opodatkowaniu 15% stawką ryczałtu. Usługi związane z zatrudnieniem (dział 78 PKWiU), podlegają opodatkowaniu 15% stawką ryczałtu.
Skutki podatkowe pośrednictwa w walutach wirtualnych.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług świadczonych przez Wnioskodawcę.
Stawki ryczałtu dla świadczenia usług sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 74.90.12.0.
Ustalenie stawki ryczałtu ewidencjonowanego.
Czy kontynuacja umowy o współpracę na zasadach pośrednictwa handlowego i dystrybucji ze spółką A spółka komandytowa na warunkach rynkowych, po planowanym przekształceniu Spółki i po wyborze Ryczałtu jako formy opodatkowania spowoduje obowiązek opłacenia Ryczałtu z tytułu ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - czy kontynuacja umowy o współpracę
Czy Spółka ma obowiązek pobrania podatku u źródła od kwot przekazywanych na rzecz Producenta i Dystrybutora na podstawie umów pośrednictwa i umów licencyjnych oraz czy będzie zobowiązana do realizacji innych obowiązków określonych w art. 26 ustawy o CIT, w tym w szczególności do uzyskania certyfikatu rezydencji podatkowej nierezydenta oraz przesłania informacji, o których mowa w art. 26 ust. 3 pkt
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg 74.90.12.0.
Ustalenie czy usługi pośrednictwa w sprzedaży udziałów będą podlegać zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a ustawy o VAT.
Możliwość zastosowania ulgi mieszkaniowej w związku ze sprzedażą mieszkania otrzymanego w darowiźnie od rodziców (które weszło do majątku wspólnego małżonków) oraz możliwość zaliczenia do wydatków na własne cele mieszkaniowe kosztów usługi pośrednictwa obrotu nieruchomością (związane ze sprzedażą).
Możliwość zastosowania 8,5% i 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.12.0, PKWiU 74.90.19.0, PKWiU 70.22.1.
Ustalenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów pośrednictwa i brak zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług przez Oddział realizowanych w ramach zawieranych umów doradczych.
Otrzymanie darowizny od babci za pośrednictwem matki, która przelała całość środków na swoje konto, a następnie w wykonaniu darowizny między babcią a wnukami przelała dzieciom.
Skutki podatkowe przelewu środków z konta matki na swoje konto celem wykonania darowizn dla siebie i wnuków. Darowizna z pośrednictwem.
Opodatkowanie ryczałtem usług sklasyfikowanych pod symbolami PKWiU 74.90.12.0, 85.59.13.2 oraz 70.22.30.0.
Sposób opodatkowania dochodów przy świadczeniu usług pośrednictwa.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów oraz wykonania usługi pośrednictwa.