Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.499.2024.2.RK
Skutki podatkowe dokonywanej korekty dochodowości.
Skutki podatkowe dokonywanej korekty dochodowości.
Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Państwa przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy, jak również ujęcie faktur korygujących na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej w przypadku podwyższenia
Podatek od towarów i usług dotyczący braku opodatkowania opłaty rezerwacyjnej oraz opłat dodatkowych nakładanych przez Hotel w wyniku rezygnacji z rezerwacji lub dokonanych szkód.
Uznanie Państwa Spółki, będącej nabywcą przedsiębiorstwa, za następcę prawnego zbywającego przedsiębiorstwo w zakresie podatku od towarów i usług oraz prawa do przyjmowania faktur korygujących z danymi i NIP Państwa Spółki, dotyczących zakupów dokonanych przez zbywcę przedsiębiorstwa przed datą nabycia przedsiębiorstwa.
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Nie przysługuje Panu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur otrzymanych w październiku 2023 r. zwiększających stawkę podatku VAT ponieważ stwierdzają one czynności, które nie zostały dokonane.
Wpływ Korekty Cen na podstawę opodatkowania, obowiązek udokumentowania Korekty Cen fakturą korygującą, wystawienie zbiorczej faktury korygującej w przypadku obniżki oraz podwyższenia ceny (korekty „in minus” i „in minus”), oraz moment ujmowania tych korekt.
Są Państwo zobowiązani do udokumentowania korekt wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług świadczonych na rzecz Zainteresowanych poprzez wystawienie faktur korygujących. Zainteresowani, w rozliczeniach z tytułu podatku VAT, powinni ująć otrzymaną fakturę korygującą dotyczącą korekty wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług.
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny nieruchomości. Okres rozliczeniowy do skorygowania podatku należnego.
Moment dokonania korekty pliku JPK_VAT wraz z deklaracją oraz brak konieczności posiadania dokumentacji potwierdzającej, że sprzedawca uzgodnił z nabywcą warunki obniżenia podstawy opodatkowania.
Korekta podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Korektą Cen Transferowych oraz dokumentowanie ww. Korekty Cen Transferowych.
Korekta podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Korektą Cen Transferowych oraz dokumentowania ww. Korekty Cen Transferowych.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, sposób kalkulacji obniżenia podstawy opodatkowania o kwoty podatku VAT, obowiązek wystawienia faktury korygującej, wskazanie deklaracji za jako okres istnienie prawo do obniżenie podstawy opodatkowania i podatku VAT, obowiązek
Sposób dokumentowania opisanej we wniosku transakcji poprzez wystawienie przez Dewelopera faktury korygującej oraz wystawienie przez Państwa faktur na rzecz osób fizycznych uwzględniających różnicę pomiędzy kwotą zapłaconą Deweloperowi a kwotą za jaką zbyli Państwo prawa i obowiązki wynikające z umowy przedwstępnej określenie podstawy opodatkowania z tytułu usługi polegającej na umożliwieniu osobom
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania korekt rozliczeń za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Ujmowanie korekt „in minus” i „in plus” przez nabywcę w rozliczeniach z tytułu polskiego VAT oraz wystawianie faktur korygujących w przypadku podwyższenia i obniżenia ceny
Udokumentowanie korekty poziomu zysków zbiorczą fakturą korygującą.
Czy zawarcie umowy cesji praw z umowy sprzedaży między dotychczasowym nabywcą klientem (cedentem), a nowym nabywcą (cesjonariuszem), u Wnioskodawcy powstaje obowiązek dotyczący korygowania faktur wystawionych już na rzecz dotychczasowego nabywcy (cedenta) przed dniem cesji?
Obowiązek wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie zadatku w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej oraz prawa Zainteresowanego do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę obejmującej całą cenę sprzedaży.
Uprawnienie do wystawienia zbiorczej faktury korygującej oraz obowiązek wskazywania precyzyjnych kwot stanowiących podstawę obniżenia do poszczególnych faktur „pierwotnych”.
Czy dla celów ustalenia wysokości przychodów podatkowych, Spółka powinna traktować Korekty wynagrodzenia jako korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o CIT, a w rezultacie dokonać zwiększenia przychodów podatkowych lub zmniejszenia przychodów podatkowych „wstecz”, tj. w odniesieniu do okresu rozliczeniowego, za który, w którym Spółka wystawia fakturę pierwotną?
Opodatkowanie wynagrodzenia należnego od Narodowego Funduszu Zdrowia pomniejszonego o wartość środków otrzymanych na pokrycie kosztów wynagrodzeń. Obowiązek wystawiania faktur korygujących in minus. Odstąpienie od wystawiania faktur korygujących i dokumentowania zmiany kwoty należnego wynagrodzenia innym niż faktura dokumentem księgowym. Obowiązek pomniejszenia podstawy opodatkowania w ewidencji sprzedaży
Brak opodatkowania otrzymanej rekompensaty oraz brak obowiązku wystawienia faktur korygujących.
Skutki podatkowe dokonywanych przez Strony Korekt śródrocznych i Finalnych korekt dochodowości.