Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.718.2021.2.BS

Brak opodatkowania otrzymanej rekompensaty oraz brak obowiązku wystawienia faktur korygujących.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

10 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 4 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku opodatkowania otrzymanej rekompensaty oraz braku obowiązku wystawienia faktur korygujących.

Wniosek uzupełnili Państwo 18 lutego 2022 r. (wpływ 24 lutego 2022 r.), w odpowiedzi na wezwanie z 8 lutego 2022 r. (doręczone 11 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)  Zainteresowany będący stroną postępowania:

A. Spółka Akcyjna

2)  Zainteresowany niebędący stroną postępowania:

B. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Opis stanu faktycznego

A. S.A. (dalej –  „Spółka”, „Wnioskodawca” lub „A.”) jest spółką technologiczną specjalizującą się m.in. w sprzedaży sprzętu i oprogramowania oraz usług z zakresu bezpieczeństwa IT. Sprzedaż urządzeń i licencji wraz z usługami wsparcia producentów jest realizowana na podstawie umów partnerskich zawartych z wiodącymi na świecie producentami. Jedną z firm, z którą Spółka, od kwietnia 2015 r., miała podpisaną tego typu umowę był C., który w 2020 r. został przejęty przez firmę D.

Umowa partnerska z C. gwarantowała Wnioskodawcy możliwość sprzedaży do klientów końcowych na terytorium RP rozwiązań C. z zakresu bezpieczeństwa IT. Jednocześnie wszelkie zakupy realizowane były za pośrednictwem autoryzowanego dystrybutora (tzw. „channel partnera") firmy C., którym w Polsce była firma B. Sp. z o.o. (dalej – B.).

W 2018 i 2019 r. Spółka złożyła w B. zamówienie na zakup licencji C. ze wsparciem producenta, a na część produktów, w formule (...) na okres 3 kolejnych lat. Licencje były przeznaczone dla trzech różnych odbiorców końcowych. Zamówienie zostało przyjęte, faktury za cały okres świadczenia usługi zostały wystawione i zapłacone. Producent, czyli C. rozpoczął realizację zamówienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00