Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.611.2024.2.JG
Możliwość rezygnacji z ewidencjonowania obrotów przy pomocy kasy rejestrującej.
Możliwość rezygnacji z ewidencjonowania obrotów przy pomocy kasy rejestrującej.
Opisana transakcja nie stanowi dostawy towarów w rozumieniu art. 7a ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; dokumentowanie sprzedaży; brak obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej; brak obowiązku rejestracji w procedurze IOSS
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT usług świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz uczestników DAO oraz określenia miejsca ich świadczenia oraz dokumentowania ww. sprzedaży paragonami.
Braku obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Korzystanie przez Państwa ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz Pracowników oraz brak możliwości zaprzestania ewidencjonowania na kasie.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży winiet i wynagrodzenia za obsługę sprzedaży winiet. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Wskazanie limitu powyżej, którego należy rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Nieuwzględnienie wartości sprzedaży winiet przy obliczaniu limitu uprawniającego do uzyskania zwolnienia od
Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Dokonując sprzedaży usług elektronicznych w postaci audiobooków i ebooków przesyłanych drogą elektroniczną na rzecz klientów zagranicznych nie mają Państwo obowiązku ewidencjonowania tej sprzedaży na kasie fiskalnej ponieważ usługi te nie podlegają opodatkowaniu na terytorium Polski. Natomiast w odniesieniu do sprzedaży ww. usług elektronicznych na rzecz klientów polskich będą one korzystały ze zwolnienia
Obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usługi udostępniania samochodów pracownikom powstaje z chwilą upływu terminu płatności za przedmiotową usługę. Natomiast, jeśli wystawicie Państwo fakturę za świadczoną usługę udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych przed upływem terminu płatności, wówczas obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury dokumentującej tą usługę.
Opodatkowanie usług doradczych na rzecz osób fizycznych (obcokrajowców) na terytorium Polski, a w związku z tym obowiązek ewidencjonowania ich sprzedaży na kasie rejestrującej.
Uznanie usług za usługi elektroniczne; określenie miejsca świadczenia usług; rozliczanie podatku VAT w procedurze OSS; brak obowiązku ewidencji za pomocą kasy rejestrującej.
Brak obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej nieodpłatnie świadczonych usług medycznych oraz brak obowiązku prowadzenia wewnętrznej ewidencji nieodpłatnie świadczonych usług medycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży - dokonywanej w X - za pomocą kasy rejestrującej na podstawie § 2 rozporządzenia w zw. z poz. 39-40 załącznika do rozporządzenia oraz oznaczania tej sprzedaży w ewidencji VAT (JPK) symbolem „WEW″.
Ustalenie, czy przekazane ewentualne dobrowolne wpłaty przez studentów z tytułu nabycia materiałów biurowych stanowią podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Brak obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej zgodnie z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT dokonywanych ewentualnych dobrowolnych wpłat przez studentów z tytułu nabycia materiałów.
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży: usług elektronicznych, publikacji ogłoszeń, w tym usług reklamowych i emisji artykułów, szkoleń on-line i/lub przeprowadzonych w sali szkoleniowej, prenumeraty tytułów prasowych w formie papierowej przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej świadczonych usług.
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS; dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej; określenie miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.
Wymiana kasy rejestrującej na kasę on-line.
Brak obowiązku wymiany kasy rejestrującej na kasę on-line.
A zakresie braku obowiązku wymiany obecnie używanych kas rejestrujących na kasy on-line w przypadku świadczenia usług w ramach podmiotu leczniczego.
Miejsce świadczonych usług związane z nieruchomościami.
zastosowanie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej do świadczenia usług prawniczych
dotyczy: zwolnienia od podatku usług Warsztatów z zakresu literatury pięknej, gatunkowej, krytyki literackiej, dziennikarskich, reporterskich czy scenariopisarskich w formie stacjonarnej lub online na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a) ustawy, zwolnienia od podatku opłaty transakcyjnej pobieranej przez Pośrednika, a doliczanej przez Wnioskodawcę do swojego wynagrodzenia za Warsztaty, momentu powstania
uznanie nabycia wierzytelności za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT - zwolnienie od podatku usługi świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz ubezpieczonego jako usługi związanej z długami - określenie podstawy opodatkowania, w sytuacji gdy rozliczenie następuje w wysokości wartości nominalnej przelewanej na Wnioskodawcę wierzytelności - obowiązek ewidencjonowania na kasie