Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 22 października 2019 r., sygn. II SA/Gd 120/19

Prawo miejscowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Diana Trzcińska Sędziowie: Sędzia WSA Mariola Jaroszewska (spr.) Asesor WSA Magdalena Dobek-Rak Protokolant: Starszy sekretarz sądowy Izabela Adamowicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 października 2019 r. sprawy ze skargi J. S. na uchwałę Rady Miejskiej z dnia 27 czerwca 2017 r. nr [...] w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta W. położonego na wschód od linii kolejowej w rejonie ulicy [...] do ulicy [...] 1. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w części dotyczącej karty terenu oznaczonej symbolem [...], w zakresie działki nr [...], obręb [...], 2. zasądza od Rady Miejskiej na rzecz J. S. kwotę 1.277 (tysiąc dwieście siedemdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

J. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na uchwałę Rady Miasta nr VIIk/XXXIV/387/2017 z dnia 27 czerwca 2017 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta W. położonego na wschód od linii kolejowej w rejonie ulicy P. do ulicy O., zaskarżając ją w części dotyczącej działki nr [...], obręb [...].

Zaskarżonej uchwale skarżący zarzucił naruszenie art. 2 Konstytucji RP, przez wydanie aktu wewnętrznie sprzecznego, w formie niespełniającej kryteriów prawidłowej legislacji, a także naruszającej zasadę ochrony zaufania obywatela do państwa i stanowionego przez nie prawa oraz art. 32 ust. 1 Konstytucji RP przez nierówne traktowanie właścicieli nieruchomości znajdujących się w podobnej sytuacji. Ponadto strona zarzuciła naruszenie art. 1 ust. 1 pkt 1 i 2, ust. 2 pkt 1, pkt 6, pkt 7, pkt 9 i ust. 3 w zw. z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2018 r., poz. 1945), dalej jako u.p.z.p., a także art. 9 ust. 4 u.p.z.p. przez ujęcie w planie dla obszaru [...].MNU zakazu sytuowania nowej zabudowy mieszkalnej i mieszkalno-usługowej. W świetle tak skonstruowanych zarzutów skarżący wniósł o stwierdzenie nieważności uchwały w zaskarżonej części.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00