Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 27 lutego 2019 r., sygn. I SA/Łd 506/18

Podatkowe postępowanie

 

 Sygn. akt I SA/Łd 506/18 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 27 lutego 2019 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Adamczyk Sędziowie: Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk - Drozda (spr.) Protokolant: specjalista Małgorzata Kowalczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 lutego 2019 r. sprawy ze skargi Ż. G. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr UNP: [...] [...] w przedmiocie określenia przybliżonej kwoty zobowiązania w podatku od towarów i usług za okres od stycznia do września 2014 roku i kwoty tegoż podatku za ten okres wynikającego z art. 108 ust. 1 ustawy o VAT wraz z odsetkami za zwłokę, a także zabezpieczenie na majątku skarżącej kwoty przyszłych zobowiązań w podatku od towarów i usług za okres od stycznia do września 2014 roku 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. na rzecz strony skarżącej kwotę 997 (dziewięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Ł. zaskarżoną decyzją z [...] r. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w Z. z [...] r., w przedmiocie określenia Ż. G. przybliżonej kwoty zobowiązania w podatku od towarów i usług za okres od stycznia do września 2014 r. i kwoty tego podatku za ten okres wynikającą z art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity: Dz.U. z 2011 r., Nr 177, poz. 1054 ze zm.; dalej: ustawa o VAT) wraz z odsetkami za zwłokę oraz zabezpieczenia na majątku skarżącej tych zobowiązań.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wyjaśnił, że Naczelnik Urzędu Skarbowego w Z., po przeprowadzeniu kontroli podatkowej, postanowieniem z 6 marca 2017 r. wszczął wobec Ż. G. postępowanie podatkowe. W toku tego postępowania ustalił, że zaistniały podstawy do zastosowania instytucji zabezpieczenia uregulowanej w art. 33 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.; dalej: O.p.), i w następstwie tego dnia [...] r. wydał decyzję, którą określił i zabezpieczył na majątku strony przyszłe zobowiązania podatkowe w podatku od towarów i usług za okres od stycznia do marca i od maja do września 2014 r. oraz podatek do zapłaty, o którym mowa w art. 108 ust. 1 ustawy o VAT za okres od stycznia do września 2014 r. wraz z odsetkami za zwłokę wyliczonymi na dzień wydania decyzji o zabezpieczeniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00