Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 31 stycznia 2018 r., sygn. IV SA/Gl 995/17

Ochrona zdrowia

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Stanisław Nitecki, Sędziowie Sędzia WSA Marzanna Sałuda, Sędzia WSA Teresa Kurcyusz-Furmanik (spr.), Protokolant Katarzyna Lisiecka-Mitula, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 stycznia 2018 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w T. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. nr [...] Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach (dalej: organ odwoławczy, organ II instancji, ŚPWIS) utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w T. (dalej: organ I instancji, PPIS) z dnia [...]r. nr [...] stwierdzającą u D. S. chorobę zawodową: przewlekłą chorobę obwodowego układu nerwowego wywołaną sposobem wykonywania pracy- zespół cieśni w obrębie nadgarstka wym. w poz. 20.1 wykazu chorób zawodowych określonego w przepisach w sprawie chorób zawodowych, wydanych na podstawie art. 237 § 1 pkt 3-6 i § 11 kodeksu pracy.

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy wskazał, że w postępowaniu po wyroku WSA w Gliwicach z dnia 4 listopada 2015 r. sygn. akt IV SA/Gl 196/15 PPIS w T. uzyskał uzupełnione orzeczenie lekarskie o rozpoznaniu choroby zawodowej z dnia [...]r. nr [...], w którym lekarze orzecznicy wyjaśnili, że badanie elektroneurograficzne z dnia 9 grudnia 2013 r. wykazało cechy prawostronnego zespołu cieśni nadgarstka, a u D. S. wykluczono istnienie istotnych pozazawodowych czynników ryzyka rozwoju zespołu cieśni w obrębie nadgarstka. Specjaliści Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (dalej: WOMP) uznali, że istnieją podstawy do uznania z przeważającym prawdopodobieństwem zawodowej etiologii schorzenia (obecnie w okresie remisji), wobec powyższego nie znaleźli podstaw do zmiany treści orzeczenia lekarskiego nr [...] z dnia [...]r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00