Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 14 marca 2017 r., sygn. II SA/Rz 1244/16

Budowlane prawo

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Joanna Zdrzałka Sędziowie WSA Piotr Godlewski /spr./ WSA Marcin Kamiński Protokolant specjalista Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 marca 2017 r. sprawy ze skargi K. T. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2016 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku sporządzenia i przedłożenia projektu budowlanego zamiennego -skargę oddala-

Uzasadnienie

II SA/Rz 1244/16

U z a s a d n i e n i e

Przedmiotem skargi K. T. jest wydana na podstawie art. 138 § 1 pkt 2 K.p.a. oraz art. 51 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290, dalej u.P.b.) decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (dalej: WINB) z dnia [...] lipca 2016 r. Nr [...] dotycząca nałożenia obowiązku sporządzenia i przedstawienia w zakreślonym terminie projektu budowlanego zamiennego budynku mieszkalnego.

Z akt administracyjnych sprawy i uzasadnienia decyzji objętej skargą wynika, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta [...] (dalej: PINB)

w związku z zawiadomieniem K. T. z dnia [...] października 2014 r. o wykonaniu przez M. i T. B. otworów okiennych w budynku mieszkalnym przy ul. [...] w odległości mniejszej niż określają to przepisy, przeprowadził w dniu [...] października oraz [...] listopada 2014 r. kontrolę budowy tego obiektu. W ich wyniku ustalono, że budowa budynku mieszkalnego realizowana była w oparciu o pozwolenie na budowę z dnia [...] marca 2011 r. (znak: [...]). Budowa była na etapie prowadzenia robót wykończeniowych. Budynek został wytyczony przez uprawnionego geodetę, a roboty były prowadzone pod nadzorem kierownika budowy. Organ ustalił, że otwory okienne znajdujące się w wykuszu budynku w odległości mniejszej niż 4 m do granicy działki powinny być wypełnione pustakiem szklanym. W trakcie kontroli inwestor zobowiązał się do zabudowy okna pustakami szklanymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00