Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Wa 1611/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Marcinkowska (spr.) Sędziowie WSA Danuta Kania Olga Żurawska-Matusiak Protokolant specjalista Monika Gieroń po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi E. A. na orzeczenie Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej nagany - oddala skargę -

Uzasadnienie

Komendant Główny Policji orzeczeniem nr [...] z dnia [...] lipca 2015 r. wydanym na podstawie art. 135n ust. 4 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2015 r. poz. 355 ze zm.) utrzymał w mocy orzeczenie Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w [...] nr [...] z dnia [...] maja 2015 r. o uznaniu [...] E. A. winną zarzucanych jej czynów i wymierzeniu kary dyscyplinarnej nagany.

Do wydania powyższych orzeczeń doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Postanowieniem nr [...] z dnia [...] stycznia 2015 r. Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w [...] wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko [...] E. A., zarzucając jej, że:

1) w dniu [...] stycznia 2015 r. przebywając w czasie wolnym od służby w [...] na terenie Republiki [...], pozostawiając bez żadnego nadzoru w samochodzie marki "[...]", nr rej. [...] legitymację służbową nr [...] wydaną w Wyższej Szkole Policji w [...], doprowadziła do jej utraty, tj. o czyn z art. 132 ust. 2 i ust. 3 pkt 7 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji;

2) w dniu [...] stycznia 2015 r. nie uzyskując uprzednio wymaganej pisemnej zgody bezpośredniego przełożonego, posiadała w celu użytkowania poza siedzibą Wyższej Szkoły Policji w [...], tj. w [...] na terenie Republiki [...], przenośny komputer [...], o numerze seryjnym [...], będący własnością Wyższej Szkoły Policji w [...], tj. o czyn z art. 132 ust. 2 i ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji w zw. z § 2 ust. 2 Regulaminu korzystania ze służbowego sprzętu elektronicznego w Wyższej Szkole Policji w [...], stanowiącego załącznik nr 2 do decyzji nr [...] Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w [...] z dnia [...] czerwca 2009 r. w sprawie zasad korzystania ze służbowego sprzętu telefonicznego i urządzeń komórkowych, sprzętu elektronicznego i poczty elektronicznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00