Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 20 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Bd 123/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Włodarska (spr.) Sędziowie sędzia WSA Jerzy Bortkiewicz sędzia WSA Grzegorz Saniewski Protokolant starszy asystent sędziego Krzysztof Cisewski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi R. N. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w B. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji oddala skargę.

Uzasadnienie

Raportem z dnia [...] października 2015 r. R. N. (skarżący) skierował do Komendanta Miejskiego Policji w T. (KMP) raport, w którym wyraził prośbę o zwolnienie go ze służby w Policji z dniem [...] listopada 2015 r., motywując powyższe względami osobistymi. Następnie raportem z [...] października 2015 r. skarżący zwrócił się z prośbą o anulowanie poprzedniego raportu z dnia [...] października 2015 r., tłumacząc, że przedstawiona w nim prośba o zwolnienie ze służby była wysoce przedwcześnie podjętą decyzją, spowodowaną chwilowym silnym wzburzeniem emocjonalnym.

Rozkazem personalnym z dnia [...] października 2015 r., nr [...], Komendant Miejski Policji w T. zwolnił skarżącego ze służby w Policji z dniem [...] listopada 2015 r. W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ przywołał, że zgodnie z treścią rozmowy na okoliczność przedłożonych raportów, jaką ze skarżącym przeprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w T. w dniu [...] października 2015 r., złożenie raportu z dnia [...] października 2015 r. spowodowane zostało poinformowaniem skarżącego przez Komendanta Komisariatu Policji T. - P. o zamierzeniu skierowania wniosku do KMP o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami w zakresie realizowanych przez skarżącego czynności na stanowisku dyżurnego; wyjaśniając podczas powyższej rozmowy motywy wystosowania raportu z dnia [...] października 2015 r., skarżący stwierdził, że był on wynikiem przeanalizowania przez skarżącego swojej sytuacji i uznania, że za dużo straciłby finansowo. Organ I instancji wskazał, że Komisja Lekarska, orzeczeniem z dnia [...] sierpnia 2015 r. wydanym na wniosek KMP w związku z próbą samobójczą skarżącego, uznała go za zdolnego do służby z ograniczeniem (kategoria B) i zdolnym do pełnienia służby na zajmowanym stanowisku. KMP ustalił, że od [...] marca 2015 r. do [...] kwietnia 2015 r. skarżący przebywał na zwolnieniu lekarskim ze względu na problemy zdrowotne i rodzinne; że skarżący odsunięty został od pełnienia służby na dotychczasowym stanowisku na skutek Przewodniczącej WKL MSW w B. o konieczności wykluczenia skarżącego ze służby na okres kilku miesięcy i ponownym poddaniu go ocenie stanu psychicznego; oraz że od momentu uprawomocnienia się orzeczenia lekarskiego zajmował się prostymi pracami w Referacie Prewencji Komisariatu, a od [...] września 2015 r. pełni służbę na stanowisku dyżurnego Zespołu Dyżurnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00