Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 26 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Bk 34/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Marek Leszczyński, Sędziowie sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska, sędzia WSA Małgorzata Roleder (spr.), Protokolant referent stażysta Katarzyna Derewońko, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 26 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi I. Z. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w B. z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę

Uzasadnienie

Komendant Wojewódzki Policji w Ł., działając na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 43 ust. 1 oraz art. 45 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2015 r. poz. 355 ze zm.), w dniu [...] września 2015 r. wydał rozkaz personalny nr [...], którym zwolnił I. Z. (dalej: "Skarżąca") ze służby w Policji w związku z orzeczeniem całkowitej niezdolności do służby w Policji przez komisję lekarską.

Organ w uzasadnieniu rozkazu personalnego podał, że skoro Skarżąca orzeczeniem Komisji Lekarskiej została uznana za całkowicie niezdolną do służby w Policji, to zaistniała obligatoryjna przesłanka określona w art. 41 ust. 1 pkt 1 ustawy o Policji i należało ją zwolnić ze służby w Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00