Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 maja 2014 r., sygn. VIII SA/Wa 274/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marek Wroczyński, Sędziowie Sędzia WSA Sławomir Fularski /sprawozdawca/, Sędzia WSA Justyna Mazur, Protokolant Referent Małgorzata Domagalska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 maja 2014 r. sprawy ze skargi J. S. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym nr [...] z [...] listopada 2013 r. [...] Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w R. działając na podstawie art. 41 ust. 3 i art. 45 ust. 3 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r., Nr 287, poz. 1687 ze zm., dalej jako "ustawa o Policji"), orzekł o zwolnieniu [...] J.S. ze służby

w Policji z dniem [...] listopada 2013 r.

W uzasadnieniu decyzji wskazał, że ww. policjant złożył raport o zwolnienie ze służby z dniem [...] listopada 2013 r. Zgodnie zaś z art. 41 ust. 3 ustawy o Policji - policjanta zwalnia się ze służby w terminie do 3 miesięcy od dnia pisemnego zgłoszenia przez niego wystąpienia ze służby.

W odwołaniu wniesionym na powołaną decyzję funkcjonariusz wniósł

o uchylenie zaskarżonego rozkazu personalnego i umorzenie postępowania przed organem I instancji z uwagi na jego bezprzedmiotowość. Zaskarżonemu rozkazowi personalnemu zarzucił wydanie go z naruszeniem przepisu prawa materialnego

- art. 41 ust. 3 ustawy o Policji, poprzez nieuprawnione przyjęcie, że pisemne zgłoszenie wystąpienia ze służby w Policji nie może być cofnięte przez policjanta do wydania ostatecznej decyzji w sprawie.

W uzasadnieniu odwołania podniósł, że decyzję o zwolnieniu ze służby podjął pochopnie, pod wpływem rozmowy kadrowej odbytej z przełożonym służbowym, który nakłonił go do wystąpienia z podaniem o zwolnienie. W ocenie odwołującego się, bez aktualnego na datę orzekania w dowolnej instancji wniosku o wystąpienie ze służby - decyzja o zwolnieniu jest decyzją wydaną z naruszeniem art. 41 ust. 3 ustawy o Policji. Oświadczył, że cofa swoje pierwotne wystąpienie ze służby w Policji, wyrażając wolę dalszego jej pełnienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00