Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 stycznia 2014 r., sygn. II SA/Wa 1213/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Lipiński, Sędziowie WSA Iwona Dąbrowska, Sławomir Antoniuk (spr.), , Protokolant specjalista Elwira Sipak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 stycznia 2014 r. sprawy ze skargi P. P. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji - oddala skargę -
Uzasadnienie
Komendant Główny Policji rozkazem personalnym z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...], wydanym na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a. oraz art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687 ze zm.), utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w G. z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] dotyczący zwolnienia [...]. P. P. ze służby w Policji.
W uzasadnieniu powyższego rozkazu personalnego Komendant Główny Policji wskazał, iż w dniu [...] listopada 2012 r. Komendant Powiatowy Policji w P. wystąpił do Komendanta Wojewódzkiego Policji w G. z wnioskiem o zwolnienie [...]. P. P. - referenta Zespołu [...] KPP w P., ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy o Policji. Przedmiotowy wniosek uzasadniony został brakiem zdolności policjanta do podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej. Powyższe przejawiało się m.in. prowadzeniem wobec niego dwóch postępowań dyscyplinarnych w okresie odbywania kary nagany, pobytem policjanta na zwolnieniach lekarskich - przez okres 132 dni w 2011 r. oraz 320 dni w 2012 r. do dnia sporządzenia wniosku, mimo orzeczenia o zdolności do służby w Policji z ograniczeniem z dnia [...] marca 2012 r., utrudniony kontakt z policjantem (nieodbieranie korespondencji służbowej, nieodbieranie telefonu komórkowego). Ponadto we wniosku wskazano, że sytuacja policjanta nadal nie jest klarowna, gdyż ten podejmuje kolejne próby leczenia w ośrodkach terapeutycznych (w dziedzinie uzależnienia od [...]), a tym samym nie można jednoznacznie określić, kiedy takie okoliczności ustaną i policjant będzie mógł wykonywać codziennie obowiązki służbowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right