Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 września 2013 r., sygn. VI SA/Wa 2230/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Henryka Lewandowska - Kuraszkiewicz Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Śliwińska Sędzia WSA Dariusz Zalewski (spr.) Protokolant st. ref. Paulina Stylińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 września 2013 r. sprawy ze skargi M. G. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] lipca 2012 r. nr [...] w przedmiocie uzgodnienia wniosku i projektu decyzji udzielającej koncesji na wydobywanie kruszywa naturalnego 1. uchyla zaskarżone postanowienie oraz utrzymane nim w mocy postanowienie Wójta Gminy G. z dnia [...] maja 2012 r.; 2. stwierdza, że uchylone postanowienia nie podlegają wykonaniu.

Uzasadnienie

I. Stan sprawy przedstawia się następująco:

1. Postanowieniem z dnia [...] maja 2012 r. znak: [...] Wójt Gminy [...] po dwukrotnym rozpoznaniu sprawy, ponownie odmówił uzgodnienia wniosku i projektu decyzji udzielającej koncesji [...] prowadzącemu działalność pod firmą [...] z siedzibą w [...] (dalej "Skarżący") na wydobywanie kruszywa naturalnego ze złoża [...] zlokalizowanego w południowej części działek o nr ew. [...] o powierzchni nie przekraczającej 2 ha w miejscowości [...], gmina [...], powiat [...], województwo [...].

W uzasadnieniu organ I instancji wskazał, że po zapoznaniu się z projektem decyzji oraz ustaleniami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy [...] ustalił, że działki o nr ew. [...] wchodzą w skład terenów rolniczej przestrzeni produkcyjnej: tereny najkorzystniejsze dla rozwoju produkcji rolniczej kl. III i IV, obszary rolniczej przestrzeni produkcyjnej: tereny upraw rolnych pozostałe, wskazane do zalesień, oraz obszary rolniczej przestrzeni produkcyjnej: doliny cieków, użytki zielone i mokradła do zachowania. Wyjaśnił ponadto, że w studium brak jest informacji o przeznaczeniu i zakwalifikowaniu terenu planowanej inwestycji jako terenu górniczego, co bezsprzecznie stanowi o braku zgodności planowanego zamierzenia z ustaleniami studium.

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00