Orzeczenie
Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 4 września 2013 r., sygn. II SA/Bd 263/13
Dnia 4 września 2013 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Elżbieta Piechowiak (spr.) Sędziowie: sędzia WSA Grzegorz Saniewski sędzia WSA Jarosław Wichrowski Protokolant: Magdalena Gadecka-Kauczor po rozpoznaniu w II Wydziale na rozprawie w dniu 4 września 2013 roku sprawy ze skargi M. G. i W. G. na decyzję K.-P. Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia [...] stycznia 2013 r. nr [...] w przedmiocie uchylenia decyzji dotyczącej pozwolenia na użytkowanie oddala skargę.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...], znak: [...], wydaną w oparciu o art. 83 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz art. 104 § 1, art. 162 § 1 pkt 2 Kodeksu postępowania administracyjnego - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w T. (PINB) stwierdził wygaśnięcie decyzji z dnia [...], znak: [...], dotyczącej pozwolenia na użytkowanie wysokiego parteru budynku mieszkalnego jednorodzinnego zlokalizowanego przy ul. [...] w T.
W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ podał, że inwestorzy M. i W. G. nie dopełnili warunku określonego w decyzji z dnia [...], znak: [...] w zakresie wykonania w terminie do [...] ocieplenia ścian budynku z wykończeniem elewacji, co stwierdzono podczas dokonanych oględzin nieruchomości w dniu [...].
Od tego rozstrzygnięcia odwołanie złożyli M. i W. G. wnosząc o uchylenie decyzji w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia zarzucając organowi naruszenie przepisów postępowania poprzez niedokładne wyjaśnienie stanu faktycznego oraz naruszenie przepisów Prawa budowlanego.
W odwołaniu wskazali, że w pismach z dnia [...] oraz [...] zwrócili się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o przesunięcie terminu zakończenia prac do dnia [...]. Spowodowane to było złym stanem zdrowia wnioskującego oraz planem rozbudowy werandy. Na powyższe pisma nie uzyskali odpowiedzi, co uznali za równoznaczne z tym, że organ wyraził zgodę na przedłużenie terminu zakończenia prac. W oparciu o art. 37 Prawa budowlanego wskazali, że skoro roboty budowlane można wykonać bez przerywania na okres 3 lat, to wykonanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie z określonym warunkiem powinno być wykonane w okresie 3 lat i bez przerwy dłuższej niż 3 lata.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right