Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 listopada 2012 r., sygn. VIII SA/Wa 663/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Leszek Kobylski /sprawozdawca/, Sędziowie Sędzia WSA Renata Nawrot, Sędzia WSA Iwona Szymanowicz-Nowak, Protokolant Referent stażysta Dorota Jaworska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 listopada 2012 r. sprawy ze skargi D. K. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] czerwca 2012 r., nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzający ją rozkaz personalny [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z dnia [...] kwietnia 2012 r., nr [...]; 2) stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości do chwili uprawomocnienia się niniejszego wyroku; 3) zasądza od Komendanta Głównego Policji na rzecz skarżącego D. K. - kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją nr [...] z dnia [...] czerwca 2012 r. Komendant Główny Policji powołując w podstawie prawnej art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98 poz. 1071 ze zm., dalej określany jako "kpa") utrzymał w mocy rozkaz personalny nr [...] z dnia [...] kwietnia 2012 r. [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. wydany na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 5 w zw. z art. 45 ust. 1 i art. 43 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. nr 287/2011 poz. 1687 z późn. zm., dalej określana jako "ustawa o Policji"), którym zwolnił st. sierż. D. K. ze służby w Policji bowiem wymagał tego ważny interes służby.

W uzasadnieniu podjętego rozstrzygnięcia Komendant Główny Policji (dalej określany jako "KGP") wskazał, że zwolnienie wymienionego ze służby w Policji wynikało z ustalonych w przebiegu postępowania kadrowego okoliczności i faktów dotyczących zachowania i postępowania D. K., które sprowadzają się do następujących stwierdzeń:

1) nie stosowania się przez ww. do zasad i obowiązków określonych przepisami prawa policyjnego,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00