Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 1 czerwca 2012 r., sygn. VII SA/Wa 270/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Cieśla (spr.), , Sędzia WSA Małgorzata Jarecka, Sędzia WSA Iwona Szymanowicz-Nowak, Protokolant st. ref. Anna Tomaszek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 maja 2012 r. sprawy ze skargi J. B. i J. B. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia (...) grudnia 2011 r. znak (...) w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji skargę oddala

Uzasadnienie

Wojewoda (...) decyzją z dnia (...) października 2011r. na podstawie art. 158 § 1 ustawy z dnia 1(...) czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) - po ponownym rozpatrzeniu wniosku J. B. i J. B. z dnia 8.04.2008 r. o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta Miasta L. Nr (...) z dnia (...) lipca 2006 r., zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej Danucie Starzyńskiej pozwolenia na rozbudowę istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego z wykonaniem instalacji: c o. i elektrycznej, na działce nr (...) przy ul. (...) w L. - odmówił stwierdzenia nieważności ww. decyzji Prezydenta Miasta L.

W uzasadnieniu organ wskazał, że J. B. i J. B. zarzucili, iż wydanie kwestionowanego pozwolenia na rozbudowę nastąpiło z naruszeniem art. 10 K.p.a. bowiem bez ich udziału w postępowaniu. Wadliwość ta - ich zdaniem - skutkować powinna stwierdzeniem nieważności decyzji o pozwoleniu na rozbudowę. Zarzucili również, iż decyzja wydana została z rażącym naruszeniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego miasta L.

Podnosili naruszenie § 27 Planu. W przepisie tym ustalono, że na terenie oznaczonym w Planie symbolem "M4" można realizować budynki jednorodzinne o wysokości do II kondygnacji z poddaszem użytkowym w stromym dachu. Powierzchnia zainwestowania nie powinna przekraczać 35 % całkowitej powierzchni działki. Wnioskujący podnosili też naruszenie ustaleń zawartych w § 30 Planu - odnoszących się do obszaru oznaczonego w Planie Symbolem "M4d" - zabudowy atrialnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00