Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 15 wrzenia 2011 r., sygn. III SA/Lu 356/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski, Sędziowie WSA Jerzy Drwal (sprawozdawca),, SO del. Iwona Tchórzewska, Protokolant Starszy referent Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 15 września 2011 r. sprawy ze skargi T. K. na rozkaz personalny L. Komendanta Wojewódzkiego Policji w L. z dnia [...] 2011 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze Służby w Policji oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] maja 2011 r. L. Komendant Wojewódzki Policji w L. utrzymał w mocy rozkaz personalny Nr [...] Komendanta Powiatowego Policji w L. z dnia 29 marca 2011 r. w sprawie zwolnienia T. K. ze służby w Policji z dniem 31 marca 2011 r. na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 43. poz. 277 z późn. zm., dalej jako ustawa).

Organ odwoławczy wyjaśnił, że w dniu 23 stycznia 2011 r. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w L. wszczął postępowanie w sprawie zwolnienia skarżącego ze służby na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 ustawy tj. popełnienia czynu o znamionach przestępstwa. Podstawą wszczęcia postępowania administracyjnego były ustalenia poczynione w toku postępowania przygotowawczego RSD-55/11, Ds. 116/11/s, prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w L. w sprawie wypadku drogowego w dniu [...] 2011 r. w miejscowości K.. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż o godz. 18.30 w K. na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy doznał licznych wielonarządowych obrażeń. Pokrzywdzony w chwili zdarzenia drogowego był w stanie po użyciu alkoholu (podał, że wypił 3 piwa).

W toku podjętych bezpośrednio po zdarzeniu czynności w trybie art. 308 k.p.k. w odległości około 1 km od miejsca wypadku drogowego znaleziono porzucony samochód marki [...] nr rej. [...] z widocznymi uszkodzeniami. Właściciel samochodu - G. K., w dniu 20 stycznia 2011 r. początkowo podał, iż jego samochód został skradziony z jego posesji w tym dniu w godzinach popołudniowych. Kradzież samochodu zgłosił Policji. Jednakże w dniu 21 stycznia 2011 r. przed przyjęciem zawiadomienia o przestępstwie, gdy policjant pouczył go o odpowiedzialności karnej z art. 233, 234 i 238 k.k., G. K. oświadczył, że nie będzie składał zawiadomienia, gdyż kradzież nie miała miejsca. Samochód za jego zgodą wziął skarżący, który miał pojechać do K.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00