Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 lipca 2011 r., sygn. II SA/Wa 759/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Eugeniusz Wasilewski, Sędziowie WSA Andrzej Góraj (spr.), Janusz Walawski, Protokolant spec. Marek Kozłowski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lipca 2011 r. sprawy ze skargi M. B. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] stycznia 2011 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji oddala skargę

Uzasadnienie

[...] Komendant Wojewódzki Policji rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] grudnia 2010 r., wydanym na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 43 ust. 1 ustawy z 06 kwietnia 1990 r. o Policji (t. j. Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 ze zm.) zwolnił [...] M. B. ze służby w Policji z dniem [...] stycznia 2011 r. Wymienionemu rozstrzygnięciu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Pismem z [...] grudnia 2010 r. M. B. wniósł do Komendanta Głównego Policji odwołanie od wyżej wymienionego rozkazu personalnego.

Komendant Główny Policji po rozpatrzeniu przedmiotowego odwołania, działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 127 § 2 ustawy z 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) - dalej: kpa, rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] stycznia 2011 r., utrzymał w mocy zaskarżony rozkaz personalny z dnia [...] grudnia 2010 r.

W uzasadnieniu organ wyjaśnił, że M. B. w dniu [...] listopada 2009 r., na wniosek Dowódcy Pododdziału [...] Policji w [...], został skierowany do komisji lekarskiej, w celu stwierdzenia dalszej przydatności do służby w Policji na zajmowanym stanowisku. Powyższe nastąpiło w związku z długotrwałym przebywaniem wymienionego funkcjonariusza na zwolnieniu lekarskim - od [...] lipca 2009 r. do [...] listopada 2009 r. Wojewódzka Komisja Lekarska MSWiA w [...] orzeczeniem z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] uznała M. B. za całkowicie niezdolnego do służby w Policji i zaliczyła go do trzeciej grupy inwalidów, z ogólnego stanu zdrowia, bez związku ze służbą w Policji. Następnie Okręgowa Komisja Lekarska MSWiA w [...] orzeczeniem z dnia [...] marca 2010 r. nr [...] uznała funkcjonariusza za całkowicie niezdolnego do służby w Policji i zaliczyła go do trzeciej grupy inwalidów bez związku ze służbą w Policji. Na powyższe rozstrzygnięcie wymieniony złożył sprzeciw do Centralnej Komisji Lekarskiej MSWiA, która nie stwierdziła uchybień merytorycznych i prawnych w zakwestionowanym orzeczeniu. W związku z tym, że stwierdzenie przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do służby stanowi podstawę do obligatoryjnego rozwiązania z policjantem stosunku służbowego na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 ustawy o Policji, Komendant Wojewódzki Policji w [...] rozkazem personalnym z dnia [...] grudnia 2010 r. nr [...] zwolnił M. B. ze służby w Policji. Orzeczenie to stało się przedmiotem odwołania wymienionego funkcjonariusza do Komendanta Głównego Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00