Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 6 października 2010 r., sygn. IV SA/Wr 357/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jolanta Sikorska Sędziowie Sędzia NSA Tadeusz Kuczyński Sędzia NSA Henryk Ożóg (spr.) Protokolant Jolanta Pociejowska po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 6 października 2010 r. sprawy ze skargi J. G. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji oddala skargę.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi J. G. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest decyzja Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. z dnia [...], nr [...] utrzymująca w mocy rozkaz personalny nr [...] Komendanta Miejskiego Policji we W. z dnia [...].
W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy stwierdził:
Komendant Miejski Policji we W. rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji - zwolnił st. sierż. J. G. - referenta Referatu Wywiadowczego Sekcji Wywiadowczej Interwencyjnej KMP we W. ze służby w Policji z dniem 15 maja 2008 r. z rygorem natychmiastowego wykonania decyzji. W uzasadnieniu swojej decyzji Komendant Miejski Policji we W. powołał się na fakt skazania st. sierż. J. G. prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego we W. z dnia 17 kwietnia 2008 r. za przestępstwo określone w art. 231 §1 k.k., art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11§ 2 k.k. Wskazana okoliczność stanowiła obligatoryjną przesłankę zwolnienia funkcjonariusza ze służby w Policji.
St. sierż. J. G. za pośrednictwem Komendanta Miejskiego Policji we W. odwołał się od tego rozkazu personalnego do Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. wnosząc "o uchylenie zaskarżonej decyzji - rozkazu w całości oraz wstrzymanie na podstawie art. 135 k.p.a. natychmiastowego wykonania zaskarżonej decyzji". W uzasadnieniu swojego odwołania zarzucił niezgodność przedmiotowego rozkazu z przepisami prawa, brak wskazania podstawy faktycznej rozstrzygnięcia w uzasadnieniu decyzji oraz podważył skuteczność dokonanego doręczenia rozkazu personalnego o zwolnieniu ze służby w Policji. W celu uzasadnienia swych wniosków zawartych w odwołaniu, st. sierż. J. G. dołączył dokumentację swojego leczenia szpitalnego w okresie od 25 kwietnia do 21 maja 2008 r. oraz zwolnienia lekarskie za okres od 22 maja do 31 sierpnia 2008 r. dowodzące braku możliwości jego udziału w sprawie.