Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 3 sierpnia 2010 r., sygn. II SA/Bd 536/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Wojciech Jarzembski Sędziowie: sędzia NSA Wiesław Czerwiński (spr.) sędzia WSA Małgorzata Włodarska Protokolant Ewa Majchrzak po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 3 sierpnia 2010 r. sprawy ze skargi P. D. Sp. z o.o. w T. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. z dnia [...] kwietnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w T. na rzecz skarżącej spółki [...] ( [...] ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
II SA/Bd 536/10
Uzasadnienie
Prezydent Miasta T. decyzją z dnia [...] ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego dla E. - O. SA Oddział w T. polegającej na budowie linii kablowej SN przy ul. G. w T. (dz. Nr [...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...] --obręb [...]). Inwestycję określił jako obiekt infrastruktury technicznej: budowa linii kablowej SN o długości ok. 300 m i demontaż odcinka, pomiędzy istniejącymi stacjami transformatowymi, z przejściem przez pas drogowy ul. G. W dalszej części decyzji określono warunki i wymagania ogólne, warunki i wymagania ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, warunki ochrony środowiska i zdrowia ludzi, warunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji, wymagania dotyczące ochrony interesów osób trzecich.
W uzasadnieniu decyzji podano m.in., że realizacja przedmiotowej inwestycji planowana jest na terenie, gdzie brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W toku postępowania dokonano analizy warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy, wynikających z przepisów odrębnych, a także stanu faktycznego i prawnego terenu. Część działek objętych zakresem decyzji zarejestrowane są w ewidencji gruntów jako drogi, inne tereny zabudowane, tereny mieszkaniowe, zurbanizowane tereny niezabudowane. Podniesiono, że teren nie wymaga zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne, planowana inwestycja nie ogranicza właścicielom terenu objętego inwestycją oraz terenów sąsiednich korzystania z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem, nie stwierdzono niezgodności z przepisami odrębnymi. Projekt decyzji został pozytywnie zaopiniowany przez Miejski Zarząd Dróg w T.