Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 5 listopada 2009 r., sygn. II SA/Bk 424/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Grażyna Gryglaszewska, Sędziowie sędzia NSA Anna Sobolewska-Nazarczyk (spr.), sędzia NSA Danuta Tryniszewska-Bytys, Protokolant Sylwia Tokajuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 27 października 2009 r. sprawy ze skargi J. M. M. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w B. z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia choroby zawodowej 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą jej wydanie decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B. z dnia [...] stycznia 2009 roku numer [...]; 2. stwierdza, że zaskarżone decyzje nie mogą być wykonane w całości do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku.-

Uzasadnienie

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w B. zaskarżoną decyzją z dnia [...] maja 2009 r. nr [...], po rozpatrzeniu odwołania J. M. M. od decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w B. z dnia [...] stycznia 2009 r., uchylił zaskarżoną decyzję w całości i stwierdził brak podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej układu wzrokowego, wywołanej zawodowymi czynnikami fizycznymi i chemicznymi.

U podstaw tego rozstrzygnięcia legły następujące ustalenia faktyczne:

W 1988 roku J. M. M. zgłosił Wojewódzkiemu Inspektorowi Sanitarnemu podejrzenie choroby zawodowej.

Orzeczeniem z dnia [...]czerwca 1989 r. Poradnia Chorób Zawodowych Specjalistycznego Przemysłowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w B. stwierdziła brak podstaw do rozpoznania choroby zawodowej narządu wzroku.

W uzasadnieniu stwierdzono, że zmiany chorobowe w narządzie wzroku nie mają cech choroby zawodowej.

Od w/w orzeczenia został złożony wniosek o ponowne badanie, w trybie odwoławczym do Instytutu Medycyny Pracy w Ł. Instytut Medycyny Pracy

w Ł. nie wydał orzeczenia lekarskiego, uzasadniając to brakiem wystarczających danych, pozwalających ocenić wpływ warunków pracy pana J. M. M. na zmiany w obrębie narządu wzroku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00