Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 września 2009 r., sygn. IV SA/Wa 908/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska, Sędziowie Sędzia WSA Danuta Dopierała (spr.), Sędzia WSA Jakub Linkowski, Protokolant Marek Lubasiński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 września 2009 r. sprawy ze skargi Wójta Gminy M. na postanowienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania - oddala skargę -

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi z [...] maja 2009 r. wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przez Wójta Gminy M. jest postanowienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z [...] kwietnia 2009 r., znak [...], utrzymujące w mocy postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w K. z [...] marca 2009 r. znak: [...] o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie wydania decyzji nakładającej obowiązek przeprowadzenia działań zapobiegawczych lub naprawczych.

Zaskarżone postanowienie wydane zostało w następującym stanie faktycznym.

Pismem z [...] października 2008 r. znak: [...], skierowanym do Wójta Gminy M., [...] Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wniósł o wszczęcie postępowania administracyjnego i wydanie - w trybie art. 34 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach [(tj. Dz. U. z 2007 r., nr 39, poz. 251 ze zm.), dalej powoływanej jako: "ustawa o odpadach"], decyzji nakazującej usunięcie odpadów z miejsca nieprzeznaczonego na ich składowanie lub magazynowanie (terenu nieruchomości w m. B. na posesji nr [...] należącej do S. i K. S.) oraz przywrócenie tej nieruchomości do stanu właściwego. W uzasadnieniu wniosku organ wskazał, że zgodnie z informacją przekazaną przez Komendę Miejską Straży Pożarnej na teren ww. nieruchomości przywiezione zostały znaczne ilości ziemi i piasku zanieczyszczonych substancjami ropopochodnymi. Materiał ten (w ilości ok. 100 ton) złożony został w dużym zagłębieniu terenu stanowiącym pozostałość po dawnej piaskowni. Zaznaczył, że ziemia i piasek zanieczyszczone substancjami ropopochodnymi powinny być traktowane jako odpady, co czyni uzasadnionym przedmiotowy wniosek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00