Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 27 maja 2009 r., sygn. II SA/Bd 292/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Wiesław Czerwiński Sędziowie: Sędzia WSA Małgorzata Włodarska Sędzia WSA Grażyna Malinowska - Wasik (spr.) Protokolant Justyna Straka po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 27 maja 2009r. sprawy ze skargi M. K. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w B. z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] r. Komendant Wojewódzki Policji w [...] po rozpatrzeniu odwołania M. K., utrzymał w mocy rozkaz personalny nr [...] Komendanta Miejskiego Policji w [...] z dnia [...] r. o zwolnieniu wyżej wymienionego z dniem 31 marca 2009 r. ze służby w Policji w trybie art. 41 ust. 2 pkt 9 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r., Nr 43, poz. 277, ze zm.). Podstawą wydania przez organ I instancji powyższego rozkazu personalnego był upływ 12 miesięcy zawieszenia w czynnościach służbowych i nie ustanie przyczyn będących podstawą zawieszenia.

Jak wskazał organ odwoławczy, obydwie wynikające z cyt. przepisu przesłanki zwolnienia ze służby zostały spełnione, bowiem z dniem 22 sierpnia 2007 r. mł. asp. M. K. został na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy o Policji zawieszony w czynnościach służbowych w związku z wszczęciem przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie o przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego określone w art. 228 § 3 kk w związku z art. 266 §2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk, art. 12 kk i art. 65 § 1 kk polegające na tym, że pełniąc obowiązki zastępcy dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w [...], działając w warunkach czynu ciągłego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i czyniąc z tego stałe źródło dochodu przekroczył swoje uprawnienia ujawniając w 32 przypadkach (w rozmowach telefonicznych i wiadomościach SMS z miejsca pełnienia służby) osobie prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie holowania pojazdów informacje o zdarzeniach drogowych, o których powziął wiadomość w związku z pełnioną funkcją, za ujawnienie to których informacji przyjął od niej korzyści majątkowe oraz obietnice ich udzielenia, zaś na dzień wydania zaskarżonego rozkazu przyczyna zawieszenia nie ustała, gdyż postępowanie karne w powyższej sprawie nie zostało zakończone.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00