Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 20 lutego 2009 r., sygn. II SA/Wr 522/08
Uznając, co do zasady za prawidłowe, stanowisko opowiadające się za brakiem znaczenia podpisu z punktu widzenia czynności procesowej jaką jest doręczenie decyzji oraz braku wynikającego z treści art.107 § i art. 109 § 1 Kpa obowiązku doręczenia oryginału decyzji z własnoręcznymi podpisami osób, które ją wydały, to jednocześnie trzeba podkreślić, że z punktu widzenia przwołanej regulacji Kodeksowej, nic nie stoi na przeszkodzie aby doręczyć decyzję opatrzoną własnoręcznymi podpisami tych osób.
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mieczysław Górkiewicz, Sędziowie Sędzia WSA Alicja Palus, Sędzia WSA Anna Siedlecka (spr.), Protokolant Magdalena Dworszczak, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 20 lutego 2009r. sprawy ze skargi Spółki A. we W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia 8 lipca 2008 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji w części ustalającej warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla budowy 1 budynku wielorodzinnego oddala skargę
Uzasadnienie
Przystępując do rozstrzygania sprawy, Sąd przyjął następujący stan faktyczny i prawny sprawy.
Przedmiotem skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu jest decyzja Samorządowe Kolegium Odwoławcze we W. z dnia 8 lipca 2008 r. ( [...]), którą to decyzją organ, po ponownym rozparzeniu sprawy, stwierdził nieważność decyzji Prezydenta W. z dnia 19 lipca 1999 r. (Nr [...]) w części ustalającej warunki zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji obejmującej budowę 1 budynku wielorodzinnego (na ok. 12 mieszkań o wysokości 2 kondygnacji z poddaszem użytkowym) oraz odmówił stwierdzenia nieważności tej decyzji w pozostałym zakresie.
Zaskarżona decyzja została wydana w wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy, po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 29 stycznia 2004 r. (sygn. akt II SA/Wr 194/03). Wyrokiem tym Sąd uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia 4 grudnia 2002 r. (Nr [...]) w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji Prezydenta W. z dnia 19 lipca 1999 r. Postępowanie nadzwyczajne w sprawie, w której wydana została ta decyzja zostało wszczęte na wspólny wniosek I. G. oraz R. J. Po przeprowadzeniu postępowania nadzorczego, Samorządowe Kolegium Odwoławcze we W. najpierw decyzją z dnia 25 czerwca 2002 r. stwierdziło nieważność wydanej przez Prezydenta W. decyzji z dnia 19 lipca 1999 r. ustalającej warunki zabudowy i zagospodarowania. Decyzję organu nadzoru zakwestionował Inwestor - Spółki z o.o. A. z siedzibą we W. Rozstrzygając ponownie sprawę Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia 4 grudnia 2002 r. uchyliło pierwotnie orzeczone stwierdzenie nieważności i zastąpiło go rozstrzygnięciem przeciwnym ([...]).