Orzeczenie
Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 27 lipca 2007 r., sygn. III SA/Gd 273/07
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jacek Hyla, Sędziowie Sędzia WSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz, Sędzia WSA Felicja Kajut (spr.), Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Kinga Czernis, po rozpoznaniu w dniu 27 lipca 2007 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Wojewody z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie umorzenia pożyczki z Funduszu Pracy uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta z dnia [...] nr [...].
UZASADNIENIE
Na podstawie umowy Nr [...] z dnia [...] Prezydent Miasta udzielił J. M. pożyczki ze środków Funduszu Pracy w kwocie 25 000 zł na finansowanie podjęcia działalności gospodarczej w zakresie handlu artykułami spożywczymi.
Wnioskiem z dnia 5 marca 2007 r. J. M. zwróciła się o umorzenie kwoty niespłaconej pożyczki na podstawie art. 18 ust. 4a pkt 2 i pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 514 ze zm.) oraz art. 139 ust. 5 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001 ze zm.). Wskazała, że jest osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku, na utrzymaniu ma dwoje małoletnich dzieci, na które otrzymuje rentę rodzinną po zmarłym mężu, zamieszkuje u rodziców. Ponadto po śmierci męża pozostaje pod stałą kontrolą lekarzy psychiatrów, gdyż cierpi na depresję relatywną. W trudnej sytuacji znajduje się także poręczyciel przedmiotowej pożyczki L. T. (matka wnioskodawczyni). Osiąga ona niewielkie dochody ze stosunku pracy, na jej utrzymaniu pozostaje bezrobotny mąż oraz studiująca córka, choruje na nadciśnienie tętnicze. W jej ocenie sytuacja rodzinna oraz finansowa zarówno pożyczkobiorcy, jak i poręczyciela, a także zasady współżycia społecznego w pełni uzasadniają umorzenie udzielonej pożyczki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right