Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 9 stycznia 2007 r., sygn. II SA/Bd 1026/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Elżbieta Piechowiak Sędziowie: Sędzia NSA Wiesław Czerwiński Asesor WSA Grzegorz Saniewski ( spr.) Protokolant Justyna Straka po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 9 stycznia 2007r. sprawy ze skargi K. K. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w B. z dnia [...] 2006 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w T. z dnia [...]2006r. Nr [...] 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Decyzją nr [...] z dnia [...] 2006 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w T. odmówił stwierdzenia u K. K. choroby zawodowej - obustronnego trwałego ubytku słuchu typu ślimakowego spowodowanego hałasem, wyrażony podwyższeniem progu słuchu o wielkości co najmniej 45 dB w uchu lepiej słyszącym, obliczony jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości audiometrycznych 1,2 i 3 kHz, tj. choroby wymienionej w poz. 21 wykazu chorób zawodowych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania podejrzenia, rozpoznawania i stwierdzania chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz. U. Nr 132, poz. 1115).

Inspektor Powiatowy ustalił, że strona w okresie od 1 października 1985 r. do 31 maja 2005 r. była zatrudniona w jednostkach organizacyjnych T. zajmując stanowiska telefonistki (od 1 października 1985 r. do 30 września 2000 r.), operatora urządzeń (od 1 października 2000 r. do 31 października 2004 r.) oraz radcy (od 1 listopada 2004 r. do 31 maja 2005 r.). Wykonując pracę na stanowisku operatora strona korzystała m.in. z terminalu głosowego z mikrotelefonem nagłownym, natomiast na stanowisku radcy - z telefonu oraz zestawu komputerowego.

Organ pierwszej instancji wskazał, że zarówno Poradnia Chorób Zawodowych Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w T. jak i Poradnia Chorób Zawodowych Instytutu Medycyny Pracy w Ł., przeprowadzająca na jej wniosek ponowne badanie lekarskie, wydały orzeczenia lekarskie o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00