Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 17 stycznia 2006 r., sygn. I SA/Ke 309/05

Sygnatura akt: I SA/Ke 309/05 W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 17 stycznia 2006 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Dorota Pędziwilk-Moskal, Sędziowie: Sędzia NSA Grażyna Jarmasz (spr.), Asesor WSA Mirosław Surma, Protokolant: Referent stażysta Krzysztof Czarnecki, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17.01.2006 r. sprawy ze skargi A. G. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...]numer [...] w przedmiocie : podatku dochodowego od osób fizycznych za 1999 r. oddala skargę

 

UZASADNIENIE

Decyzją dnia [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej określił A. G. zobowiązanie w podatku dochodowym od osób fizycznych za 1999 rok w kwocie [...]zł od dochodu w wysokości [...]zł.

A. G. w zeznaniu rocznym PIT-32 wykazała stratę w wysokości [...]zł.

Rozstrzygnięcie takie zapadło z powodu ustaleń dokonanych w prowadzonym postępowaniu kontrolnym w działalności prowadzonej na własne nazwisko w ramach firmy A. Inc. zwanej dalej A..

Według organu zawyżone zostały przychody, jak i koszty uzyskania przychodów.

Zawyżenie przychodów o kwotę [...]zł nastąpiło z powodu wykazania sprzedaży towarów handlowych dla B., Czech Republic wartości [...]zł według stawki podatku VAT 0% zamiast 22%. Na okoliczność sprzedaży 583mb tkaniny obiciowej firma A. wystawiła dla podmiotu zagranicznego fakturę z dnia [...] numer [...] n wartość [...]USD równowartości [...]zł.

Ponieważ do faktury nie dołączono dokumentów uprawniających do uznania tej sprzedaży za eksport i zastosowania właściwej stawki VAT, sprzedaż zaliczono do sprzedaży w kraju, a w związku z tym przychód wykazany w miesiącu czerwcu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów potraktowano jako kwotę brutto wynikającą z opodatkowania podstawy podatkiem należnym 22%. Podstawę opodatkowania wyliczono algorytmem: [...]zł x 22 : 122= [...]zł, a więc o tę wielkość zmniejszono kwotę wykazanego z tej transakcji przychodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00