Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 padziernika 2004 r., sygn. II SA/Lu 214/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Leszek Leszczyński (spr.), Sędziowie Asesor WSA Wiesława Achrymowicz,, Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec, Protokolant ref. Beata Skubis-Kawczyńska, po rozpoznaniu w dniu 12 października 2004 sprawy ze skargi S. i W.C. na uchwałę Rady Miejskiej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie protestu do planu miejscowego 1. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały, która nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku 2. zasądza od Rady Miejskiej na rzecz skarżących S. i W.C. kwotę 300 zł (trzysta złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

W dniu 25 sierpnia 2003 r. S. i W. małż. C. wnieśli zarzut do projektu miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta W. (uchwała nr [...] z dnia [...] r.). Jego uzasadnieniem było to, że projekt zakładał zagospodarowanie działki będącej ich własnością na potrzeby przejścia granicznego, zlokalizowanego przy ul. [...] we W. bez uzasadnienia niezbędności takiego włączenia. Ponadto w treści zarzutu znalazły się argumenty dotyczące wad zlokalizowania przejścia, brak projektu technicznego, uciążliwości przejścia dla mieszkańców ul. [...] w związku z projektowanym ruchem samochodowym, ograniczenia dostępu do cmentarza oraz zagrożenia dla uczniów pobliskiej szkoły.

Burmistrz, uznając, że projekt planu dotyczy indywidualnego interesu prawnego skarżących, naruszenie którego polegało na włączeniu ich nieruchomości do terenu przejścia granicznego, uwzględnił zarzut poprzez wyłączenie przedmiotowej nieruchomości z terenu przejścia granicznego i włączenie jej do obszaru zabudowy wielorodzinnej, kwalifikując pozostałe uwagi skarżących jako protesty, które jako nieuwzględnione przekazał 26 września 2003 r. Radzie Miejskiej do rozpatrzenia w formie uchwały.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00