Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 7 marca 2012 r., sygn. I OSK 2153/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący sędzia NSA Irena Kamińska, Sędzia NSA Janina Antosiewicz, Sędzia del. WSA Maciej Dybowski (spr.), Protokolant starszy asystent sędziego Łukasz Pilip, po rozpoznaniu w dniu 7 marca 2012 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej R. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 20 lipca 2011 r. sygn. akt II SAB/Sz 21/11 w sprawie ze skargi R. K. na bezczynność Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 20 lipca 2011 r. sygn. akt II SAB/Sz 21/11 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę R. K. na bezczynność Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie w przedmiocie odmowy zwolnienia ze służby w Policji.

Wyrok ów zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Dnia [...] stycznia 2011 r. R. K. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie skargę na bezczynność Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie w przedmiocie nie rozpatrzenia złożonego przez skarżącego raportu z dnia [...] stycznia 2010 r. o zwolnienie ze służby w Policji. Skarżący zarzucił organowi rażące naruszenie art. 41 ust. 3 ustawy o Policji, a także art. 61 § 1, art. 6 i 8 k.p.a. przez zaniechanie wszczęcia postępowania administracyjnego stosownie do wniosku o zwolnienie ze służby w Policji w określonym ustawowo terminie. Skarżący wniósł: 1) o rozpatrzenie skargi, 2) w przypadku uznania skargi za zasadną o zobowiązanie określony organ administracji publicznej do wydania w terminie 14 dni, liczonym od dnia wydania wyroku, rozkazu personalnego w sprawie zwolnienia ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 3 ustawy o Policji oraz 3) zawarcie w uzasadnieniu wyroku oceny prawnej oraz wytycznych, którymi organ winien się kierować podczas ponownego załatwiania sprawy, ze wskazaniem na popełnione przez organy obu instancji błędy i naruszenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00