Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
today

Aktualność

Data publikacji: 2023-09-11
Data publikacji: 2023-09-11

Czy księgowa może zaliczyć do kosztów wydatki na fizjoterapię kręgosłupa i barku

Księgowa wystąpiła do organu podatkowego o interpretację podatkową. Wnioskodawczyni przez ostatnie lata pracowała jako główna księgowa w firmie. Następnie w lutym 2020 roku założyła jednoosobową działalność gospodarczą, świadcząc usługi księgowe. W 2022 roku doznała dolegliwości bólowych kręgosłupa i barków związanych z długotrwałą pracą przy biurku. 

Wnioskodawczyni została skierowana na fizjoterapię, która przyniosła ulgę, ale dolegliwości powróciły po zakończeniu zabiegów. Konsultacja z ortopedą potwierdziła, że siedzący tryb pracy i wielogodzinne korzystanie z komputera przyczyniają się do tych dolegliwości.

Obecnie bóle kręgosłupa wnioskodawczyni i zespół zamrożonego barku, zwłaszcza w prawej ręce, powodują ograniczenia w pracy przy komputerze. Fizjoterapia jest konieczna, aby móc wykonywać swoje zawodowe obowiązki. Bez tego podatniczka nie może efektywnie pracować ani osiągać przychodów, co wpływa na jakość usług księgowych świadczonych dla różnych klientów.

Wnioskodawczyni skierowała pytanie do KIS, czy wydatki poniesione na zabiegi fizjoterapeutyczne mogą stanowić koszty uzyskania przychodów. W ocenie podatniczki zaliczenie wydatków do kosztów jest prawidłowe z treścią ustawy o PIT.

Ważne

Jak na to pytanie odpowiedział dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej znajdziesz w artykule: Czy fizjoterapia kręgosłupa i barku stanowi koszt uzyskania przychodu >>

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00