Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.515.2024.3.MN
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
Wniesienie do spółki jawnej wkładu niepieniężnego w postaci prawa do korzystania z nieruchomości będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
W zakresie ustalenia, czy planowana przez Wnioskodawcę transakcja, tj. wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci ZCP do nowo zawiązywanej spółki akcyjnej, przy jej powstawaniu, na poczet pokrycia całego kapitału zakładowego spółki i objęcia wszystkich akcji spółki, będzie neutralna podatkowo dla Spółki, a w szczególności nie powstanie przychód do opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 w związku
Ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty uzyskania przychodów na transakcji sprzedaży udziałów w Spółce 3 objętych w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa w postaci działu logistyki powinny odpowiadać przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa wynikającej z ewidencji rachunkowej (tj. w zakresie: środków trwałych, środków
Podatek VAT w zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki, zastosowania zwolnienia oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
W zakresie uznania czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci składników materialnych i niematerialnych, szczegółowo wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spełnia przesłanki do uznania jej dla celów podatkowych za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, skutkiem czego wyłączona będzie spod regulacji ustawy VAT na podstawie
Uznanie przedmiotu aportu (Działu Nieruchomości) za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, a tym samym czynność wniesienia wkładu niepieniężnego pozostanie poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie ustalenia, czy po opisanym w zdarzeniu przyszłym przekształceniu Spółka Wnioskodawcy będzie uprawniona do opodatkowania Ryczałtem, począwszy od pierwszego dnia miesiąca, w którym złoży zawiadomienie o wyborze opodatkowania Ryczałtem.
Obowiązki płatnika w związku z częściowych zwrotem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej.
Opodatkowanie wniesienia aportem działek do Spółki z.o.o. w zamian za udziały.
Skutki podatkowe aportu przedsiębiorstwa.
Wpływ obniżenia wkładu niepieniężnego komandytariusza na koszty uzyskania przychodu.
Wniesienie przedsiębiorstwa jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki z o.o. oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia.
Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę
Skutki podatkowe połączenia spółek.
Skutki podatkowe wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do spółki komandytowej.
Czy planowane wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) do Nabywcy w postaci Składników Majątku będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług i czy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług.
O ile Spółka z o.o. przyjmie dla celów podatkowych składniki majątku wchodzące w skład Przedsiębiorstwa w spadku w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych Przedsiębiorstwa w spadku, to przychód z wniesienia przez Państwa wkładu niepieniężnego do Spółki będzie podlegał zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o PIT.
Ustalenie, czy wniesienie przez Fundację udziałów w Spółce amerykańskiej w formie wkładu niepieniężnego do prostej spółki akcyjnej będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Fundacji na podstawie art. 24r ust. 1 ustawy o CIT lub art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
W zakresie sposobu ustalenia przychodu Spółki w dniu wykupu obligacji, wniesionych jako wkład niepieniężny do Spółki na pokrycie kapitału zakładowego oraz na podwyższenia kapitału zapasowego.
Rozpoznanie przychodów w związku z aportem do spółki jawnej niewymagalnych wierzytelności.
Skutki podatkowe obniżenia wkładu w spółce komandytowej.