Syndyk bez uprawnień komornika
Brakuje narzędzi do poszukiwania rachunków maklerskich w toku postępowania upadłościowego konsumenta
Brakuje narzędzi do poszukiwania rachunków maklerskich w toku postępowania upadłościowego konsumenta
Uznanie sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w upadłości przez syndyka za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Sprzedaż przez syndyka działki z położonymi na niej budynkiem mieszkalnym i budynkiem warsztatowym będzie zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Określenie czy składniki majątku mające być przedmiotem sprzedaży przez Wnioskodawcę w ramach postępowania upadłościowego stanowią przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia zespołu składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Transakcja zbycia przez syndyka wskazanych we wniosku składników majątku upadłej spółki stanowić będzie transakcję zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania podstawowej stawki podatku VAT przy sprzedaży nieruchomości, prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz uznania, że nabycie nieruchomości z mocy prawa w 1990 r. nie stanowi pierwszego zasiedlenia.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Czy dla uzyskania zwrotu podatku z wycofanej deklaracji podatkowej konieczne jest wystawienie faktury korygującej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym ogłoszenie upadłości Spółki, a w konsekwencji zamknięcie jej ksiąg rachunkowych, pozostanie bez wpływu na sposób funkcjonowania PGK oraz przyjęty przez PGK rok podatkowy? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/
Czy do transakcji zawieranych przez Syndyka ma zastosowanie przepis art. 112 Ordynacji podatkowej, nakładający na nabywcę składników majątku podatnika odpowiedzialność solidarną za powstałe do dnia nabycia zaległości podatkowe związane z jego działalnością gospodarczą?
Czy jako nabywca nieruchomości, będącej składnikiem majątku upadłego przedsiębiorstwa, nabytej w postępowaniu upadłościowym, Spółka będzie odpowiedzialna na podstawie art. 112 Ordynacji podatkowej?
Wątpliwości Podatnika budzi, czy Spółka w upadłości ma obowiązek złożenia w urzędzie skarbowym niezatwierdzonego sprawozdania finansowego.
Czy nabycie nieruchomości związanej z prowadzoną działalnością gospodarczą przedsiębiorstwa znajdującego się w stanie upadłości w drodze przetargu organizowanego przez syndyka skutkuje nabyciem ww. składnika majątku w stanie wolnym od obciążeń, a tym samym skutkuje brakiem odpowiedzialności nabywcy za zobowiązania upadłego w trybie art. 112 Ordynacji podatkowej?
Jak zgodnie z prawem zlikwidować sp. z o.o.?
Czy nabycie nieruchomości objętych hipoteką przymusową Skarbu Państwa z tytułu zaległych zobowiązań podatkowych upadłego, w drodze przetargu organizowanego przez syndyka, spowoduje wygaśnięcie tej hipoteki, a uzyskanej za sprzedane nieruhcomości ?
Dotyczy obowiązku składania: deklaracji zaliczkowych CIT-2, zeznań rocznych CIT-8 oraz sprawozdań finansowych przez podmiot wobec, którego umorzono postępowanie upadłościowe.
Kto zatwierdza sprawozdanie finansowe spółek z o.o. w upadłości ?
Sprzedaż przedsiębiorstwa należy odróżnić od sprzedaży poszczególnych jego składników. W pierwszym wypadku płacimy podatek od czynności cywilnoprawnych, w drugim - podatek od towarów i usług.
Płatnik składek jest zobowiązany do opłacania należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w formie bezgotówkowej w drodze obciążenia rachunku bankowego płatnika składek. Obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie osób fizycznych nie prowadzących pozarolniczej działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów