Interpretacja ogólna z dnia 15 listopada 2024 r., Minister Finansów, sygn. DD9.8202.1.2024
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Czy w związku z przepływami finansowymi pomiędzy spółkami wchodzącymi w skład PGK wynikającymi z zasad opisanych w Procedurze, obejmującymi rozliczenie kwot płatności na poczet zaliczek i zobowiązania rocznego przez poszczególne spółki wchodzące w skład PGK, przekazanie kwot podlegających zwrotowi, dopłat podatku wynikających z korekt, płatności odsetek od zaległości podatkowych nie powstaną przychody
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Czy Spółka w związku z wykorzystaniem przyznanej puli pomocy publicznej w ramach decyzji o wsparciu, jest uprawniona do wyboru opodatkowania w formie Estońskiego CITu.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop dochodów Wspólnoty Mieszkaniowej
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP Box).
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Podstawa opodatkowania z tytułu dochodu powstałego w związku z nieujawnionymi w księgach operacjami gospodarczymi, równa jest powstałemu dochodowi. Tym samym dochód z tego tytułu Spółka winna ustalić jednorazowo do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym przychody lub koszty powinny zostać zarachowane i w tym terminie Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku od
W zakresie ustalenia, czy Spółka jest uprawniona do wymiennego stosowania Ulgi B+R oraz opodatkowania IP BOX w zakresie dochodów wynikających z komercjalizacji Kwalifikowanej Gry, w kolejnych następujących po sobie latach podatkowych, zgodnie z opisem zdarzenia przyszłego.
Czy w przypadku zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku powstanie dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie czy wypłata pożyczki na podstawie umowy zawartej sprzed okresu opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek stanowi ukryty zysk.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu dla dochodu z tytułu ukrytych zysków w trakcie Roku Obrotowego.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
1. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu Ryczałtem? 2. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT?
Prawo do skorzystania w zeznaniach za lata 2022 -2023 z preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko na zasadach określonych w art. 6 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia, czy koszty Kar umownych zapłaconych oraz płaconych w przyszłości przez Spółkę stanowią dochód w postaci wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem po stronie Wn.
Dochody pochodzące z odsetek bankowych od środków pieniężnych pozostających w dyspozycji Fundacji Rodzinnej, w tym pochodzące ze środków pieniężnych lokowanych na rachunkach oszczędnościowych lub lokatach terminowych, objęte są zwolnieniem podmiotowym przewidzianym w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT
Dochody pochodzące z odsetek bankowych od środków pieniężnych pozostających w dyspozycji Fundacji Rodzinnej, w tym pochodzące ze środków pieniężnych lokowanych na rachunkach oszczędnościowych lub lokatach terminowych, objęte są zwolnieniem podmiotowym przewidzianym w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT
Czy odpisy amortyzacyjne, nieuwzględnione w wyniku finansowym w 2022 r., a ujawnione w sprawozdaniu finansowym za 2023 r., stanowią dochód z nieujawnionych operacji gospodarczych, o których mowa w art. 28n ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w ryczałcie od dochodów spółek względem leasingowej opłaty wstępnej, jako dochód z wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą Czy przedmiotem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek jest leasingowa opłata wstępna w momencie obciążenia wyniku finansowego netto razem z częścią niepodlegającego odliczeniu podatku od towarów i usług w wysokości 50% tej kwoty
Ustalenie czy otrzymanie i korzystanie z nieoprocentowanej pożyczki udzielonej przez podmiot powiązany ze wspólnikiem i jej późniejsza spłata podlega opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek oraz czy otrzymanie i korzystanie z nieoprocentowanej pożyczki udzielonej przez podmiot powiązany ze wspólnikiem i jej późniejsza spłata podlega opodatkowaniu CIT na zasadach ogólnych.