Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.425.2024.1.ED
1. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu Ryczałtem? 2. Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
7 sierpnia 2024 r. za pośrednictwem platformy ePUAP wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:
-udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
-udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT?
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
(…) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) prowadzi działalność w zakresie sieci supermarketów spożywczych. Przedmiot przeważającej działalności Spółki wyznacza grupowanie PKD 47.11.Z - „Sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych”. Wnioskodawca posiada łącznie (…) wspólników będących osobami fizycznymi (dalej: „Wspólnicy”).
Z uwagi na rozwój prowadzonej działalności i wiążącą się z nim potrzebę ograniczenia ryzyka prawnego, Wspólnicy przekształcili spółkę jawną w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością na podstawie przepisu art. 551 i następnych Kodeksu spółek handlowych (t. j. Dz. U. 2022 r. poz. 1467, dalej: „KSH”) - dalej: Przekształcenie Kodeksowe.
Spółka powstała z Przekształcenia Kodeksowego spółki jawnej, posiada siedzibę i zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka kontynuuje prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie sieci supermarketów spożywczych. Dodatkowo, Spółka wraz z dniem Przekształcenia Kodeksowego rozpoczęła korzystanie z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (dalej: „estoński CIT" lub „Ryczałt") na zasadach określonych w rozdziale 6b ustawy o CIT.
Przed Przekształceniem Kodeksowym Wspólnicy Wnioskodawcy podjęli uchwałę o podziale zysku wypracowanego w ramach spółki jawnej, powiększonego o środki zgromadzone na kapitale zakładowym Spółki, zgodnie z ich udziałem w zysku na dzień podjęcia uchwały. Jednocześnie zamierzają podzielony zysk w części niewypłaconej pozostawić w Spółce w postaci nieoprocentowanej pożyczki pieniężnej w celu dofinansowania prowadzonej przez nią bieżącej działalności (dalej: Pożyczka).
Udzielenie Pożyczki, a co za tym idzie dysponowanie przez Spółkę większym kapitałem obrotowym przełoży się bezpośrednio na potencjał wzrostu Spółki i możliwość osiągania większego zysku, a jednocześnie nie spowoduje uszczuplenia środków finansowych w Spółce. Pożyczka nie będzie podlegać oprocentowaniu, Wspólnicy nie będą otrzymywać również jakichkolwiek innych świadczeń w związku z jej udzieleniem. Wnioskodawca będzie mógł dzięki temu w pełni nieodpłatnie korzystać z kapitału pożyczki i wykorzystywać uzyskane tak środki na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, co przyczyni się do zwiększenia potencjału wzrostu i generowania zysku. Pożyczka zostanie udzielona na czas oznaczony, a w momencie jej udzielenia oraz w terminie zwrotu Wnioskodawca będzie opodatkowany Ryczałtem.
Alternatywne formy finansowania działalności Spółki takie jak oprocentowane pożyczki od podmiotów zewnętrznych, czy kredyty udzielane przez instytucje bankowe wiążą się z dodatkowymi kosztami związanymi z możliwością korzystania z uzyskanego w ten sposób kapitału. Wobec faktu dysponowania przez Spółkę środkami, które przekazane w drodze nieoprocentowanej pożyczki mogłyby istotnie wspomóc działalność Spółki i zwiększyć jej potencjał zysku, wybór takich alternatywnych form finansowania należy uznać za ekonomicznie nieuzasadniony.
W związku z brakiem oprocentowania Pożyczki, a tym samym z powodu nieodpłatnego korzystania z kapitału, Spółka będzie wykazywać większe zyski Spółki o kwotę odpowiadającą rynkowym odsetkom, które zostałyby zapłacone, gdyby Umowa Pożyczki przewidywała naliczenie i wypłatę odsetek, czyli gdyby Pożyczka była oprocentowana.
Pytania
1.Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
2.Czy udzielenie Spółce przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie nieodpłatne korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału pożyczki podlega opodatkowaniu CIT?
Państwa stanowisko w sprawie
1.Zdaniem Wnioskodawcy, udzielenie mu przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie nie podlega opodatkowaniu Ryczałtem. Brak wypłacenia Wspólnikom oprocentowania będzie neutralny podatkowo na gruncie Ryczałtu.
2.Zdaniem Wnioskodawcy, udzielenie mu przez Wspólników nieoprocentowanej Pożyczki, a co za tym idzie korzystanie przez Wnioskodawcę z kapitału Pożyczki nieodpłatnie, nie podlega opodatkowaniu CIT.
Ad 1.
Zdaniem Wnioskodawcy, udzielenie mu nieodpłatnej Pożyczki przez Wspólników nie może zostać zaliczone do żadnej z kategorii dochodów opodatkowanych Ryczałtem przewidzianych w:
- art. 28m ustawy o CIT tj. dochodu z tytułu: podzielonego zysku, zysku przeznaczonego na pokrycie strat, ukrytych zysków, wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą, zmiany wartości składników majątku, zysku netto, nieujawnionych operacji gospodarczych,
- art. 28c pkt 5 ustawy o CIT tj. rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto.
W szczególności, udzielenie Spółce nieodpłatnej Pożyczki nie będzie mogło zostać uznane za dochód z tytułu ukrytych zysków. Przez ukryte zyski rozumie się świadczenia pieniężne, niepieniężne, odpłatne, nieodpłatne lub częściowo odpłatne, wykonane w związku z prawem do udziału w zysku, inne niż podzielony zysk, których beneficjentem, bezpośrednio lub pośrednio, jest udziałowiec albo akcjonariusz lub podmiot powiązany bezpośrednio lub pośrednio z podatnikiem lub z tym udziałowcem lub akcjonariuszem. W treści art. 28m ust. 3 ustawy CIT, wskazano na otwarty katalog świadczeń, które mogą zostać uznane za dochód z tytułu ukrytych zysków, ale również wskazane zostały przykłady transakcji traktowanych jako taki dochód. Jednym z wymienionych przykładów jest udzielenie pożyczki przez podatnika udziałowcowi, akcjonariuszowi albo wspólnikowi, w tym za pośrednictwem tworzonych z zysku funduszy, lub podmiotowi powiązanemu z udziałowcem, akcjonariuszem lub wspólnikiem oraz odsetki, prowizje, wynagrodzenia i opłaty od pożyczki (kredytu) udzielonej przez te podmioty podatnikowi.
Jednocześnie z treści art. 28m ust. 4 pkt 3 ustawy o CIT wynika, że do ukrytych zysków, o których mowa w ust. 1 pkt 2, nie zalicza się kwoty pożyczki zwróconej przez podatnika udziałowcowi, akcjonariuszowi lub wspólnikowi lub podmiotowi powiązanemu, z wyłączeniem odsetek, prowizji, wynagrodzeń i opłat. Dochód z tytułu ukrytych zysków stanowią zatem tylko odsetki od pożyczki udzielonej podatnikowi przez udziałowca, akcjonariusza, wspólnika lub inny podmiot powiązany.
Jak wskazano w interpretacji indywidualnej z dnia z dnia 16 października 2023 r. Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o sygn. 0111-KDIB1-2.4010.445.2023.1.END cyt.: „Z przewodnika do ryczałtu od dochodów spółek z 23 grudnia 2021 r. wynika, że: Przepis art. 28m ust. 3 ustawy o CIT wskazuje, iż za ukryty zysk uznaje się każde świadczenie, którego beneficjentem, bezpośrednio lub pośrednio, jest wspólnik lub inny podmiot powiązany. Świadczenie ma być wykonane w związku z prawem do udziału w zysku, innym niż podzielony zysk. Dochód z tytułu ukrytego zysku powstaje w wyniku wszelkich świadczeń związanych z funkcjonowaniem podatnika w grupie podmiotów powiązanych, których beneficjentem jest wspólnik lub inny podmiot powiązany (bezpośrednio lub pośrednio) z podatnikiem (spółką) lub z jego wspólnikiem. Aby świadczenie uznane było za ukryty zysk powinno być związane z wywieraniem wpływu na działanie i decyzje spółki będącej podatnikiem ryczałtu. Innymi słowy, świadczenie powinno bezpośrednio lub pośrednio wynikać z uzgodnień pomiędzy podmiotami powiązanymi, niezależnie od ich formy.
Zauważyć należy, że w przedmiotowej sprawie beneficjentem w związku z brakiem obowiązku zapłaty odsetek od Pożyczki będzie Spółka (podatnik ryczałtu) a nie jej udziałowiec/wspólnik (osoba fizyczna) lub podmiot powiązany. Wobec czego brak obowiązku zapłaty odsetek od Pożyczki nie będzie prowadził do powstania dochodu z tytułu ukrytych zysków.”
Z uwagi na brak oprocentowania Pożyczki do opisanego zdarzenia przyszłego nie będzie można również zastosować art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, zgodnie z którym ukryte zyski stanowi w szczególności nadwyżka wartości rynkowej transakcji określona zgodnie z art. 11c ponad ustaloną cenę tej transakcji. Wskazany przepis znalazłby odniesienie do sytuacji, kiedy nierynkowość transakcji polegałaby na nieadekwatnym do warunków rynkowych zawyżeniu wysokości oprocentowania. Warunki umowy pożyczki środków pieniężnych ukształtowane w ten sposób doprowadziłyby do sytuacji, w której wspólnik kosztem spółki odnotowywałby realne korzyści w postaci odsetek wypłacanych w związku z zawyżonym oprocentowaniem. Opisane we wniosku zdarzenie przyszłe dotyczy sytuacji, w której nie wystąpi nadwyżka wartości rynkowej transakcji, ponieważ Pożyczka nie będzie oprocentowana - zatem brak będzie transferu zysku do Wspólników jako alternatywy do wypłaty dywidendy.
Mając na uwadze, iż w analizowanym zdarzeniu przyszłym beneficjentem w związku z brakiem obowiązku zapłaty odsetek od Pożyczki będzie Spółka, a nie Wspólnicy lub podmioty z nimi powiązane, nie powstaną ukryte zyski podlegające opodatkowaniu Ryczałtem.
Należy też wykluczyć możliwość zakwalifikowania udzielenia nieoprocentowanej Pożyczki do kategorii opisanej w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT tj. dochodu z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Jedną z podstawowych cech działalności gospodarczej, która wyróżnia ją od innego rodzaju aktywności, jest jej zarobkowy charakter. Zatem za wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą można uznać m.in. takie wydatki i koszty, które nie są ponoszone w celu osiągnięcia przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów.
W opisanym zdarzeniu przyszłym nie dojdzie do poniesienia przez Spółkę wydatku z uwagi na brak oprocentowania Pożyczki, tylko do powstania po stronie Wnioskodawcy przysporzenia na skutek braku poniesienia kosztów odsetek, co będzie prowadziło do wzrostu wyniku finansowego Wnioskodawcy. Jednocześnie, Pożyczka zostanie wykorzystana na prowadzenie bieżącej działalności gospodarczej.
Mając na uwadze powyższe, brak obowiązku zapłaty odsetek od Pożyczki nie będzie stanowić wydatku niezwiązanego z działalnością gospodarczą podlegającego opodatkowaniu Ryczałtem po stronie Wnioskodawcy.
Ponadto, z treści art. 28t ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT wynika, że obowiązek zapłaty Ryczałtu od dochodu z tytułu ukrytych zysków i z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą powstaje z momentem dokonania wypłaty, wydatku lub wykonania świadczenia. W związku z planowanym udzieleniem przez Wspólników Spółce nieoprocentowanej Pożyczki nie dojdzie do zapłaty odsetek na rzecz Wspólników przez co nie będzie miało miejsce wykonanie świadczenia, wypłata lub wydatek stanowiące podstawę opodatkowania Ryczałtem zgodnie z art. 28n ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Jak wskazał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 16 grudnia 2022 r. o sygnaturze 0111-KDIB2-1.4010.598.2022.1.AR cyt.: „Skoro jak wynika z wniosku, w związku z zaciągniętymi przez Państwa od akcjonariuszy Pożyczką 1 i Pożyczką 2 ostatecznie nie dojdzie do zapłaty przez Państwa odsetek na rzecz ww. pożyczkodawców (w związku z żądaniem spłaty Pożyczki 1 przed terminem oraz zwolnienia z długu z tytułu oprocentowania Pożyczki 2) to w omawianej sprawie nie dojdzie do wykonania świadczenia lub dokonania wypłaty lub wydatku, o których w art. 28n ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. Nie dojdzie zatem do powstania dochodu składającego się na podstawę opodatkowania w ryczałcie. ”
Reasumując, udzielenie Wnioskodawcy nieodpłatnej Pożyczki przez Wspólników nie stanowi żadnej z kategorii dochodów opodatkowanych Ryczałtem przewidzianych w art. 28m ustawy o CIT oraz z art. 28c pkt 5 ustawy o CIT.
Podobne stanowisko tj. że udzielenie spółce przez wspólnika nieoprocentowanej pożyczki, a co za tym idzie korzystanie z kapitału pożyczki nieodpłatnie nie podlega opodatkowaniu Ryczałtem przedstawiono między innymi w interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 4 maja 2023 r. o sygnaturze 0111-KDIB1-2.4010.130.2023.1.MC, interpretacji z 27 lutego 2023 r. o sygnaturze 0111-KDIB2- 1.4010.29.2023.1 .AR czy interpretacji z 22 grudnia 2023 r. o sygnaturze 0111-KDIB2-1.4010.491.2023.1.AJ.
Ad 2.
Podatnik wybierając estoński CIT stosuje regulacje właściwe tylko dla tego modelu opodatkowania, które zostały określone w rozdziale 6b ustawy o CIT. Oznacza to pominięcie, co do zasady, znajdujących zastosowanie w przypadku klasycznego modelu opodatkowania CIT przepisów ustawy, odnoszących się w szczególności do: ustalenia dochodu, przychodów podatkowych, kosztów uzyskania przychodów, zwolnień od podatku, podstawy opodatkowania i wysokości podatku, możliwych do zastosowania odliczeń. Jak wynika bowiem z art. 28h ust. 1 ustawy o CIT cyt.: „Podatnik opodatkowany ryczałtem nie podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 19, art. 24b, art. 24ca i art. 24d.”
Wyrażone powyżej stanowisko znajduje potwierdzenie w treści przewodnika do ryczałtu od dochodów spółek z dnia 23 grudnia 2021 r. (strona 45 oraz 46 przewodnika) cyt.: „Podatnik wybierając ryczałt stosuje regulacje dedykowane temu modelowi opodatkowania, które zostały określone w rozdziale 6b ustawy o CIT. Oznacza to pominięcie, co do zasady, normujących analogiczne przepisów ustawy o CIT, odnoszących się w szczególności do: - ustalenia dochodu (art. 7 ustawy o CIT), - przychodów podatkowych (art. 12 ustawy o CIT), - kosztów uzyskania przychodów (art. 15 ustawy o CIT), - zwolnień od podatku (art. 17 ustawy o CIT), - podstawy opodatkowania i wysokości podatku (art. 18 oraz 19 ustawy o CIT), czy - możliwych do zastosowania odliczeń (art. 18-18f ustawy o CIT)”.
Podobne założenie przyświecało ustawodawcy, co wynika wprost z projektu uzasadnienia ustawy z dnia 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (strona 33 i 34) cyt.: „Podatnik wybierając ryczałt stosuje wyłącznie regulacje rozdziału 6b, z pominięciem pozostałych przepisów ustawy o CIT. Ponieważ jest to alternatywny sposób opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w stosunku do klasycznego CIT. Przepis art. 28h wskazuje, iż dla ustalenia podstawy opodatkowania oraz podatku od ryczałtu nie stosuje się innych przepisów ustawy o CIT, regulujących analogiczne kwestie.”
Zauważyć należy, że w przypadku podatnika opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób prawnych na zasadach ogólnych brak obowiązku zapłaty odsetek w związku z korzystaniem z kapitału pożyczki wiązałby się z obowiązkiem wykazania przez tego podatnika przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Niemniej jednak, jak zostało wykazane powyżej, w stosunku do podatników opodatkowanych Ryczałtem nie mają zastosowania regulacje obowiązujące podatników opodatkowanych na zasadach ogólnych, przez co nie można doszukiwać się tu analogii.
Reasumując, w związku z nieodpłatnym korzystaniem przez Spółkę z kapitału Pożyczki udzielonej przez Wspólników nie powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń w ramach ogólnych zasad opodatkowania z uwagi na fakt opodatkowania Spółki Ryczałtem.
Podobne stanowisko do zajętego przez Wnioskodawcę prezentuje Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej np. w interpretacji indywidualnej z 27 lutego 2023 r. o sygnaturze 0111-KDIB2-1.4010.29.2023.1.AR, interpretacji z 22 grudnia 2023 r. o sygnaturze 0111-KDIB2-1.4010.491.2023.1.AJ czy interpretacji z 4 maja 2023 r. o sygnaturze 0111-KDIB1-2.4010.130.2023.1.MC.
Ocena stanowiska
Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest prawidłowe.
Odstępuję od uzasadnienia prawnego tej oceny.
Dodatkowe informacje
Informacja o zakresie rozstrzygnięcia
Należy zaznaczyć, że pytanie przedstawione przez Państwa we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wyznacza zakres przedmiotowy tego wniosku. W związku z powyższym, wydana interpretacja dotyczy tylko sprawy będącej przedmiotem wniosku (Państwa zapytania). Zatem, inne kwestie wynikające z opisu sprawy i własnego stanowiska, nieobjęte pytaniem, nie zostały rozpatrzone w niniejszej interpretacji.
Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.
Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji
- Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.). Interpretacja będzie mogła pełnić funkcję ochronną, jeśli Państwa sytuacja będzie zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego i zastosują się Państwo do interpretacji.
- Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:
1)z zastosowaniem art. 119a;
2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;
3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.
- Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:
Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.
Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację
Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935; dalej jako „PPSA”).
Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):
- w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Warszawska 5, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo
- w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA).
Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).
Podstawa prawna dla wydania interpretacji
Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2383 ze zm.).
Podstawą prawną dla odstąpienia od uzasadnienia interpretacji jest art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right