Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.567.2024.3.EK
Zwolnienie od podatku dostawy mieszkania (towar handlowy) - art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zwolnienie od podatku dostawy mieszkania (towar handlowy) - art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zastosowanie zwolnienia dla sprzedaży lokali mieszkalnych, zakupionych od osób fizycznych bądź od firm. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty poniesione na ulepszenie stanowiące remont, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę, modernizację zakupionych lokali.
WIS TOWAR – wata cukrowa sprzedawana na drewnianym patyczku na terenie wesołego miasteczka.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości. Prawo do odliczenia podatku poprzez dokonanie korekty w rozliczeniu JPK-V7M złożonym za miesiąc, w którym nastąpi zbycie na podstawie art. 91 pkt. 7d ustawy.
Zakupiony towar od przedsiębiorstwa żony jako koszt uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe wniesienia prywatnie zakupionego mieszkania (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego) do działalności gospodarczej jako towar handlowy.
WIS TOWAR - produkt spożywczy w postaci gęstej masy, produkowany na bazie surowców mlecznych z dodatkami.
• Spełnienie warunków ustawowych do zakwalifikowania wydatku z tytułu zapłaty równowartości renty planistycznej do kosztu uzyskania przychodu. • Zapłata równowartości renty planistycznej stanowiąca część ceny zakupu nieruchomości powinna zostać ujęta w kolumnie 10 księgi przychodów i rozchodów.
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.
Brak zwolnienia od podatku VAT sprzedaży nieruchomości (dwóch lokali mieszkalnych) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem nieruchomości (obrót nieruchomościami – towar handlowy) nabytej do majątku wspólnego – źródło przychodu i forma opodatkowania.
Sprzedaż udziałów w budynku mieszkalnym, które wykorzystywane były w działalności gospodarczej, nie stanowi dla Wnioskodawcy przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, odpłatne zbycie udziałów w budynku mieszkalnym, należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 cyt. ustawy. W sytuacji odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2024 r. wskazanych we
W zakresie prawidłowości zaewidencjonowania nabytych lokali w PKPiR jako towary handlowe.
skutki podatkowe podziału majątku wspólnego bez spłat i dopłat i przekazanie ZCP żonie
Zwolnienie od podatku sprzedaży Lokali w Kamienicy I i Kamienicy II oraz Budynku Fabrycznym, jak również sprzedaży Lokali powstałych w wyniku adaptacji poddaszy w budynkach Kamienica I oraz Kamienica II po przeprowadzeniu prac budowlanych oraz ustanowieniu ich samodzielności, a także opodatkowanie sprzedaży wyodrębnionych lokali w nowo wybudowanych budynkach oraz sprzedaży udziałów w garażu podziemnym
w zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa Spółki cywilnej prowadzonej przez małżonków, między którymi istnieje wspólność majątkowa małżeńska, do indywidualnej działalności jednego z małżonków
Czy Wnioskodawca 1 będzie uprawniony do uznania jako koszty uzyskania przychodów zakupów od Wnioskodawcy 2 pasz wykorzystywanych do własnej działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej oraz zakupu usług od Wnioskodawcy 2, natomiast Wnioskodawca 2 będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym z tytułu tej sprzedaży?
1. Czy towary handlowe przekazane w formie darowizny przedsiębiorstwa w wartości odpowiadającej udziałowi męża Wnioskodawczyni w spółce cywilnej (70%) mogą stanowić w Jej przedsiębiorstwie koszt uzyskania przychodu? 2. Czy do wartości spisu z natury na moment rozpoczęcia działalności gospodarczej to jest 1 kwietnia Wnioskodawczyni może zaliczyć wartość towarów handlowych z dnia dokonania darowizny,
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa przez jednego małżonka na rzecz drugiego małżonka.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej towarów zakupionych od małżonki prowadzącej działalność.