Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.349.2024.4.MC
WIS USŁUGA - pośrednictwo w dystrybucji pakietów sportowych
WIS USŁUGA - pośrednictwo w dystrybucji pakietów sportowych
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług organizacji zajęć sportowych hokejowych.
WIS USŁUGA - udostępnianie (na podstawie umowy najmu) sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej klubowi sportowemu w celu organizacji zajęć sportowych.
Zwolnienia od podatku dla opłat pobieranych za uczestnictwo w zajęciach sportowych i wydarzeniach sportowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reklamę w ramach zawartej umowy z klubem sportowym oraz skorzystać z z tzw. ulgi sponsoringowej, o której mowa w przepisach art. 26ha ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy poniesione wydatki na organizację Spotkań biznesowych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą lub ukryte zyski i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 lub 3 ustawy o CIT. Czy wydatki poniesione na organizacje Spotkań zespołowych i integracyjnych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością
Brak prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją zadania.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – organizacja (…) Zawodów w skokach przez przeszkody (…).
Zastosowanie dla opisanych we wniosku Usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług prowadzonych zajęć sportowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Uznanie za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zawodami sportowymi.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie organizacji zajęć tanecznych realizowanych przez Klub sportowy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczone kompleksowe usługi kateringowe.
Trwają igrzyska olimpijskie i przy tej okazji dowiadujemy się o tym, jak wielkie firmy wpierają działalność sportową. Tymczasem rownież średni i mali przedsiębiorcy to robią. Dlatego często wystepują do biur z pytaniami, czy i w jaki sposób mogą rozliczyć w księgach rachunkowych dofinansowanie działań sportowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na działalność drużyny oraz drużyn juniorskich.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie uczestnictwa w zajęciach sportowych.
W zakresie ustalenia: 1. czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że może uznać za koszty uzyskania przychodów poniesione na działalność sportową, koszty które ponosi w związku ze współpracą ze Stowarzyszeniami i związkami stowarzyszeń, tj. związkami sportowymi w rozumieniu art. 6 ust. 2 ustawy o sporcie, 2. czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że może uznać za koszty uzyskania przychodów
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku od usługi kompleksowej.
Brak możliwości odzyskania podatku w związku z wydatkami poniesionymi na realizację operacji.
W zakresie ustalenia, czy koszty poniesione przez Wnioskodawcę na podstawie art. 18ee ust. 2 pkt 1 ustawy o CIT, tj. na finansowanie klubu sportowego, a następnie faktycznie wydatkowane przez ten podmiot na finansowanie imprezy masowej, o której mowa w art. 18ee ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT, Wnioskodawca może rozliczyć zgodnie z art. 18ee tej ustawy.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Interpretacja indywidualna w zakresie zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.