Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.671.2024.1.MN
Skutki podatkowe zwrotu określonej kwoty przez bank oraz wypłaty odsetek.
Skutki podatkowe zwrotu określonej kwoty przez bank oraz wypłaty odsetek.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia lub z wypłacanej części wynagrodzenia za usługi pomocy domowej i opieki w Niemczech.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego od brokera zwrotu kosztów oceny ryzyka oraz brak dokumentowania fakturą otrzymanego zwrotu ww. kosztów.
Czy kwoty wypłacane Usługodawcy z tytułu Zwrotu Kosztów stanowić będą dla Spółki pośredni koszt uzyskania przychodów, potrącany w dacie ujęcia ich jako koszt w księgach rachunkowych Spółki na podstawie not obciążeniowych otrzymanych od Usługodawcy?
Zwolnienie z opodatkowania zwrotu asystentom osób niepełnosprawnych kosztów poniesionych z tytułu korzystania z własnego pojazdu lub udostępnionego środka transportu do realizacji zadań.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego – zaniechanie poboru podatku.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów w postaci ryczałtu, za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych.
Sposób rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją Umowy Konsorcjum.
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu. Przychód
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów transportu oddelegowanym pracownikom.
Dotyczy ustalenia, czy zwrot pracownikom kosztów używania prywatnego samochodu dla celów dojazdu do pracy, który dla pracowników stanowi podróż służbową, w kwocie ustalonej przy zastosowaniu stawek za jeden kilometr przebiegu pojazdu, oraz zwrot dodatkowych kosztów poniesionych podczas podróży, takich jak opłaty za autostrady oraz bilety i opłaty parkingowe, zwracanych pracownikom w pełnej wysokości
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem używania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
W zakresie ustalenia, czy zgodnie z art. 18d ust. 5 ustawy o CIT, Wnioskodawca ma prawo uwzględnić w rozliczeniu ulgi B+R wszystkie wydatki poniesione w związku z tworzeniem i rozwojem Platformy (…), stanowiące koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust 2 ustawy o CIT, bez względu na rozliczenia dokonywane w ramach Mechanizmu Bilansującego określonego w Umowie CCA, tj. czy Wnioskodawca ma prawo
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą na rzecz byłego pracownika zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych.
Nieuznanie zwrotu poniesionych nieplanowanych kosztów przedłużonego utrzymywania budowy na podstawie ugody sądowej za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących dodatkowych kosztów poniesionych przez Państwa.
Możliwości zastosowania przez płatnika zwolnienia, o którym w art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do zwracanych kosztów przejazdu.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem Opiekunom, wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, tj. w Niemczech należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą, należności ryczałtowych z tytułu noclegów lub zwrotu kosztów podróży.
Opodatkowanie zwrotu świadczeń i zwrotu kosztów procesu oraz zastosowania zwolnienia z opodatkowania w zakresie odsetek.
Obowiązki płatnika wynikające z dokonywanych świadczeń na rzecz danego pracownika, polegających na zapewnieniu pracownikowi bezpłatnego zakwaterowania w niedalekiej odległości od miejsca oddelegowania do pracy.
Osoby, które nie posiadają statusu pracownika i są zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, mają prawo do należności za podróż odbytą w celu realizacji zadań wynikających z takich umów. Jednak w przypadku tych osób odbywanie przez nie podróży nie jest podróżą służbową w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy, lecz ma znacznie szerszy zakres. Zleceniobiorcom przysługuje co do zasady zwrot wydatków
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym ponoszone przez Wnioskodawcę koszty częściowego pokrycia wydatków nabywcy na utylizację towarów, transport i obsługę, zgodnie z zawartym porozumieniem, stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. 2021 poz. 1800 ze zm., winno być: t.j
Obowiązki płatnika prowadzącego działalność polegającą na usługach opieki nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi lub wymagającymi pomocy w codziennym funkcjonowaniu z innych powodów w Niemczech: • określenie wystąpienia obowiązków płatnika w związku z wypłacaniem diet zleceniobiorcom, wykonującym umowy zlecenia w Niemczech; • ocena prawidłowości odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy
PIT - obowiązki płatnika z tytułu zwrotu pracownikom dodatkowych kosztów związanych z wykorzystaniem w podróży służbowej prywatnego samochodu.