Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.537.2024.2.ZK
Ulga badawczo-rozwojowa.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box).
CIT- dotyczy działalności badawczo-rozwojowej i kosztów kwalifikowanych.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Czy otrzymana przez Spółkę dopłata do oprocentowania kredytu stanowi przychód zwolniony z opodatkowania, Czy odsetki od kredytu zapłacone przez spółkę w latach 2023 i 2024 mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu w latach ich poniesienia, jeżeli w lipcu 2024 r. Spółka otrzymała ww. dopłatę do odsetek.
Czy opłaty za media dotyczące nieruchomości nr 2 na której zostanie ustanowiona służebność mieszkania w związku z umową o dożywocie na nieruchomości nr 1, a które będę ponoszone w całości przez Spółkę z o.o. będą dla spółki wydatkami niestanowiącymi kosztów uzyskania przychodu w świetle art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie ulgi na innowacyjnych pracowników.
Skutki podatkowe sprzedaży niezabudowanej nieruchomości.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu w związku z transakcją sprzedaży udziałów.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów wykonania zakupu zastępczego.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Czy wydatki poniesione przez poprzednika prawnego Spółki lub przez Spółkę tytułem Wynagrodzeń wypłacanych w związku z zawartymi Ugodami mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów
CIT- dotyczy działalności badawczo-rozwojowej.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., na podstawie: - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy CIT niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych opłat i prowizji od pożyczek - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy CIT, nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych
Skorzystanie z ulgi badawczo-rozwojowej.
W jaki sposób ustalić wartość wydatków poniesionych na nabycie (objęcie) umarzanych udziałów (koszty uzyskania przychodu Spółki).
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę w celu realizacji usług, na podstawie których kalkulowane jest wynagrodzenie mogą być uznane za koszty bezpośrednio związane z przychodami ze sprzedaży usług, wskazanych w niniejszym wniosku?
Skorzystanie z ulgi na działalność badawczo-rozwojową i ulgi na prototyp.
Działalność twórcza w zakresie gier komputerowych - art. 22 ust. 9b ustawy PIT