Interpretacja indywidualna z dnia 12 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.489.2024.2.AKU
Prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej poniesionych na samodzielny lokal mieszkalny.
Prawo do odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej poniesionych na samodzielny lokal mieszkalny.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania polegającego na zakupie i montażu instalacji fotowoltaicznej.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym : - w przypadku sprzedaży uprawnień do emisji CO2 w ramach sprzedaży SPOT, Spółka powinna rozpoznać dochód (stratę) na sprzedaży w innych źródłach przychodów, - w przypadku sprzedaży uprawnień do emisji CO2 w ramach pochodnego instrumentu finansowego w postaci kontraktu terminowego forward, Spółka powinna rozpoznać dochód (stratę) na sprzedaży w przychodach
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Opodatkowanie kwoty uzyskanej od najemcy w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu.
Przychody z dzierżawy/wynajmu miejsca pod reklamę należy kwalifikować do źródła z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy (przychody z działalności gospodarczej).
Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) wyjaśniła, że premia gwarantowana otrzymywana przez producentów energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji nie kwalifikuje się do zwolnienia przedmiotowego od podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).
Uznanie za dotację podlegającą zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 47 otrzymanej premii gwarantowanej w zw. z wytwarzaniem przez Spółkę energii elektrycznej z tzw. wysokosprawnej kogeneracji.
Uznanie za dotację podlegającą zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 47 otrzymanej premii gwarantowanej w zw. z wytwarzaniem przez Spółkę energii elektrycznej z tzw. wysokosprawnej kogeneracji.
Możliwość opodatkowania przychodów z dzierżawy znaku towarowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Skutki podatkowe montażu instalacji OZE na rzecz mieszkańców i na budynkach użyteczności publicznej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na wykonanie instalacji fotowoltaicznych.
1) Czy jeżeli wartość księgowa (ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości) elementów farmy fotowoltaicznej trwale związanych z gruntem (budynków, budowli) nie przekracza 50% wartości księgowej netto wszystkich aktywów SPV (ustalonej zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości) w okresie 365 dni poprzedzających dokonanie transakcji, to czy w takiej sytuacji transakcja
Odliczenie wydatków na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z najmu nieruchomości oraz utrata prawa do opodatkowania przychodów w formie karty podatkowej.
Obowiązek rejestracji w CRPA oraz zapłaty akcyzy w związku z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej w instalacji o mocy do 1MW.
Skutki podatkowe sprzedaży gruntu.
Dotyczy obowiązków płatnika - zwrot wpłaty własnej.
1. Czy zważywszy na główny cel działalności Spółki, powinna ona uznać, że w roku dokonania transakcji, cała jej działalność powinna zostać zakwalifikowana do źródła zyski kapitałowe? (część pytania oznaczonego we wniosku nr 1) 2. Czy dla celów obliczenia dochodu do opodatkowania z tytułu sprzedaży udziałów Y Spółka powinna uwzględnić w roku transakcji jedynie Cenę na zamknięcie transakcji i rozpoznawać