Interpretacja indywidualna z dnia 13 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.565.2024.1.TR
Odliczenie od dochodu dobrowolnej wpłaty na FUS.
Odliczenie od dochodu dobrowolnej wpłaty na FUS.
Opodatkowanie emerytury z Niemiec.
Czy otrzymywanie emerytury z innego państwa UE (Węgier) pozwala na opłacanie wyłącznie składki zdrowotnej przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce? Czy w takim przypadku nie trzeba opłacać składek na ubezpieczenie społeczne?
Opodatkowanie wypłaconego wyrównania emerytury i renty.
Określenie czy świadczenie małżeńskie wypłacane przez amerykańską administrację Social Security może być uznane za świadczenie rodzinne w Polsce na podstawie „przepisów o świadczeniach rodzinnych w Polsce” i tym samym zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako świadczenie rodzinne.
Opodatkowanie emerytury z Niemiec.
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń pieniężnych ze Szwajcarii.
Rozliczenie świadczenia ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, otrzymywanego po śmierci męża na podstawie amerykańskich federalnych przepisów emerytalno-rentowych.
Możliwość skorzystania z ulgi dla pracujących seniorów.
Opodatkowanie emerytury ze Szwajcarii.
Możliwość skorzystania z ulgi dla seniora.
Skorzystanie ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Sposób opodatkowania emerytur z Niemiec i Norwegii oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z emerytur kwot potraconych przez bank.
Możliwość skorzystania z ulgi dla seniora po zawieszeniu renty rodzinnej.
Obowiązki podatkowe wynikające z otrzymywania emerytury z USA oraz w Polsce.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość rozliczenia dochodów i uzyskania nadpłaty podatku za zmarłą matkę.
Brak możliwości skorzystania przez czynnego sędziego ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ulga dla pracującego seniora).
Nauczyciele zatrudnieni w oświatowych placówkach publicznych i niepublicznych mają prawo do następujących odpraw: ekonomicznej, emerytalno-rentowej i wojskowej. Przyczyny rozwiązania stosunku pracy mogą spowodować, że są uprawnieni do odprawy pieniężnej, bez względu na to, czy pracują etatowo w placówce publicznej czy niepublicznej. Jednak typ placówki decyduje o trybie nabycia tego świadczenia, jego
W zakresie skorzystania z ulgi dla seniora.